Zostań małym ogrodnikiem!

Znów nadeszła ta pora roku, gdy dni stają się coraz dłuższe, cieplejsze i bardziej słoneczne. Jest to najlepszy czas by odciągnąć dzieci od komputera i pokazać im, że spędzanie czasu poza domem może być jeszcze ciekawsze. Jeśli masz własny ogród, koniecznie pokaż go swojemu dziecku i zaangażuj w jego pielęgnację. Dzieci uwielbiają kopać w ziemi, a kontakt z ogrodnictwem nie tylko przybliży im przyrodę, ale też nauczy odpowiedzialności, dbania o rośliny i pomagania najbliższym. Oczywiście wszystko w formie doskonałej zabawy.

person-840149_1280

Doskonałym pomysłem jest zakupienie zabawkowych akcesoriów ogrodowych jak choćby łopatka, grabki, konewka czy mini kosiarka. Dzięki temu dziecko poznaje zastosowanie poszczególnych narzędzi, a rodzice są spokojni o jego bezpieczeństwo. Nie tylko uczy się z nich korzystać, ale również może naśladować starszych w pracy w ogrodzie i spędzać z nami czas. W wieku kilku lat jest to dla dzieci szczególnie istotne. Zdecydowanie polecamy wyznaczyć osobną grządkę dla swojej pociechy. Najmłodsi uwielbiają widzieć efekty swojej pracy. Z resztą nic tak nie cieszy jak pozytywne i widoczne rezultaty swojej ciężkiej pracy. Oczywiście sugerujemy zasadzić z dzieckiem roślinki łatwe w uprawie (najlepiej owoce lub warzywa), po których dość szybko widać pierwsze efekty. Na pewno dobrze nadadzą się słoneczniki, dynia, rzodkiew, marchew czy ziemniaki. Taka zabawa jest jednocześnie świetnym sposobem, by przekonać dzieci do jedzenia warzyw i owoców. Przecież nie odmówi spróbowania tego, co sam lub sama wyhodowała. 😉

Zajęcia, które proponujesz swojemu dziecku musisz dobrać odpowiednio do wieku. W pierwszych trzech latach życia lepiej zakupić mały basenik czy stworzyć drewniane obramowanie do piaskownicy i wysypać piasek, natomiast później angażuj je jak najwięcej w pomoc.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*