Zimowy wyjazd z rodziną w góry

Zima coraz bliżej. Ciekawi jesteście, czy tym razem spadnie w Polsce śnieg? Bo my owszem! Sezon narciarsko-snowboardowy powoli się rozkręca, ale z wolnymi miejscami w górskich pensjonatach może być już spory problem. Jeśli jeszcze nie zarezerwowaliście swojego lokum, to ostatni dzwonek! Niestety kto pierwszy – ten lepszy, a coraz więcej rodzin decyduje się na spędzanie Świąt poza domem i połączenie wypadu z Sylwestrem i śnieżnym szaleństwem na stokach. Wybierając się na taki wypad z dziećmi, warto poszukać lokalizacji, gdzie znajdzie się coś dla dorosłych, jak i najmłodszych.

person-1200925_1280

Czego szukać i na co zwracać uwagę?

Miejscem idealnym byłby nietuzinkowy hotel, mało zatłoczony i oferujący wiele atrakcji dla naszych pociech. Przydał by się plac zabaw, choć zimą lepiej sprawdzi się większa przestrzeń, na której dzieci mogą się wyszaleć, pobiegać i stoczyć śnieżną bitwę. Warto zwrócić uwagę na to, czy teren jest ogrodzony, a dzieci nie mają możliwości bezpośrednio wybiec na ulicę. Jeszcze lepiej, gdy nie trzeba daleko szukać górki, z której nasi podopieczni mogą sobie bezpiecznie pozjeżdżać na sankach.

Coraz więcej kompleksów wypoczynkowych ma w swojej ofercie animacje dla dzieci, które są dla młodych ciekawą rozrywką. Niekiedy istnieje też możliwość zostawienia dziecka na pewien czas pod okiem opiekunki w hotelu. Przed podjęciem ostatecznej decyzji o rezerwacji miejsc, warto również zapytać się o posiłki, jakie są serwowane na miejscu. Dla najmłodszych najlepszym wyborem będzie prawdziwa domowa kuchnia. Z kolei w doskonały nastrój wprawią Was rodzinne gry i zabawy przy kominku wieczorową porą.

Możliwości są w dzisiejszych czasach coraz większe, trzeba jednak planować taki wyjazd z dużym wyprzedzeniem, bo im bliżej sezonu tym mniejszy wybór i wyższe ceny.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*