Zimowe zabawy na świeżym powietrzu

Skoro nastał grudzień, to pewnie niedługo spadnie śnieg! Brzmi to wprawdzie dość optymistycznie, bo w ostatnich latach pogoda lubi płatać nam figle. Zakładając jednak, że tym razem będzie inaczej i prędzej czy później (byle tej zimy) spadnie śnieg, przygotowaliśmy kilka propozycji śnieżnych zabaw z dziećmi.

person-1145525_1280Jedną z najlepiej znanych zimowych zabaw jest bitwa na śnieżki. Zapewne każdy dorosły doskonale ją zna, podobnie z resztą jak nasze dzieci. Wystarczy ulepić śnieżki i rzucać! Można stoczyć pojedynek i rzucać do siebie nawzajem lub wyznaczyć cel i urządzić zawody! Celem może być choćby pień drzewa lub duży głaz. Czyje rzuty będą najtrafniejsze, ten wygrywa. Warto też na początku wyznaczyć drobną nagrodę dla wygranego. Może nią być wybranie filmu, który się wspólnie się obejrzy, wspólnie zrobiony dyplom lub gorąca czekolada.

Inną propozycją są zimowe zawody sportowe. Wystarczy wymyślić kilka konkurencji i wspólne przygotować tor przeszkód. Jako iż plac zabaw pod śnieżną pierzynką niekoniecznie nadaje się do zabawy, trzeba stworzyć coś swojego. Jedną z przeszkód do pokonania może być slalom między ulepionymi kulami śnieżnymi. W drodze powrotnej zamiast je omijać – trzeba je po kolei przeskakiwać. Inną konkurencją może być przeturlanie większej kuli śnieżniej po wyznaczonej trasie lub przeczołganie się po śniegu na wyznaczonym odcinku. Oczywiście wszystko na czas. :)

Kolejny klasyk to oczywiście lepienie bałwana! To zawsze sprawia ogromną radość, zwłaszcza po długiej przerwie, którą wielu rodziców miało od swojego dzieciństwa. Warto razem z dziećmi przypomnieć sobie ile to zajęcie dawało radości i pobawić się wraz z nimi. Gwarantujemy, że dzięki temu poczujecie się zrelaksowani i odprężeni.

Nie inaczej jest z resztą w przypadku zjazdów na sankach. Ten rodzaj zimowej aktywności był znany już baaaaardzo dawno temu i przetrwał do dziś. Obecnie sanki dostępne są w najróżniejszych wariantach i niewątpliwie polecamy taką formę spędzania czasu. Niestety pogoda w Polsce daje ku temu coraz mniej okazji, dlatego trzeba wykorzystywać każdy śnieg, jaki napada i pozwala na takie zabawy. :)

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*