Własny domek Twoich dzieci

Własny domek w ogrodzie to marzenie każdego dziecka. Możemy się założyć, że Wy w dzieciństwie też o nim śniliście, ale z pewnością niewielu z Was miało to szczęście i mogło choć raz się w takim miejscu pobawić. Dziś jednak możliwości jest znacznie więcej i domek dla dzieci jest zupełnie realną propozycją.

Odpowiedni metraż

W zależności od potrzeb dziecka i możliwości tak finansowych, jak i przestrzennych, można wybrać odpowiedni wariant. Warto jednak dobrze przemyśleć wymiary, ponieważ dzieciom między 1 a 3 rokiem życia wystarczy już domek 100x100x100 cm, natomiast dla nieco starszych trzeba poszukać czegoś większego – min. 150x150x150 cm. Dzieci w wieku 7 lat i więcej powinny mieć domek co najmniej 200x200x170 cm. Niektóre domki dla dzieci sięgają nawet kilku- bądź kilkunastu metrów długości i szerokości, jednak nie każdy możne sobie na to pozwolić. Dostępne są również konstrukcje, które łączą w sobie kilka urządzeń zabawowych m.in.  piaskownicę, zjeżdżalnię, huśtawkę czy też niewielką ścianę wspinaczkową. Te jednak najczęściej można spotkać na placach zabaw.

childrens-playground-979594_1920

Lokalizacja

Podobnie jak podczas planowania placu zabaw i w tym przypadku bardzo istotną kwestią jest usytuowanie domku. Dla zapewnienia maksymalnego bezpieczeństwa powinien się on znajdować w miejscu dobrze widocznym (również z okna czy balkonu),  żeby dzieci mieć zawsze „na oku”. Oczywiście nie powinien być zlokalizowany w bliskim sąsiedztwie z oczkiem wodnym czy trujących, niebezpiecznych roślin np. z kolcami.

Bezpieczeństwo

Bardzo istotnym czynnikiem jest zapewnienie najmłodszym bezpieczeństwa, dlatego kupując domek koniecznie trzeba zwrócić uwagę na odpowiednie certyfikaty. Sprawdzić również należy, czy konstrukcja nie jest nigdzie pęknięta, uszkodzona, nie ma ostrych i wystających elementów.

Już wkrótce przedstawimy zestawienie rodzajów domków oraz rozważymy zalety i wady domków drewnianych i tych, z tworzyw sztucznych.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*