Własnoręcznie wykonany prezent na Dzień Ojca

Każdy rodzic pęka z dumy, na widok dzieła swoich dzieci. Oczywiście nie mamy tu na myśli „metamorfozy” pokoju czy wycinanki z naszej ulubionej koszuli a rysunki, laurki, wyklejanki oraz wszystkie inne artystyczne formy wyrażania siebie. Dokładnie takie prezenty sprawiają też największą radość. Co zatem może przygotować maluch na nadchodzący Dzień Ojca?

drawing-428383_1280W zależności od wieku, będzie potrzebna większa lub mniejsza pomoc przy tworzeniu upominku. Najmłodsze szkraby mogą odcisnąć swoją rączkę w masie solnej, która będzie imitacją medalu. Nie jest to szczególnie skomplikowane, a na pewno sprawi Tacie ogromną radość i stanie się niepowtarzalną pamiątką dla całej rodziny. Do medalu wystarczy przymocować wstążkę i voilà!

Jeśli Twoje dziecko ma już skończone 3 latka, na pewno z chęcią chwyta za kredki. Zaproponuj, by stworzyło portret swojego Taty albo narysowało wymarzoną postać, którą miałby być Tata. Takie dzieło możecie oprawić w gotową ramkę lub przykleić na jego brzegach patyczki od lodów.

Dobrym pomysłem jest również ugotowanie lub upieczenie czegoś wspólnymi siłami. Jednym z najłatwiejszych przysmaków będą szaszłyki nadziewane świeżymi warzywami lub owocami. Najistotniejsze jest to, by dzieło było kolorowe, a jego tworzenie sprawiało mnóstwo frajdy! Tak przygotowany prowiant możecie spakować w pojemniki i zabrać ze sobą na plac zabaw czy piknik na świeżym powietrzu.

Zerówkowicze mogą przygotować własnoręcznie dyplom dla najwspanialszego Taty. Przygotujcie dużą kartkę A3 z bloku technicznego, a syn lub córka niech wypisze lub narysuje wszystko, za co najbardziej kocha tatę. A może wolicie przygotować specjalny album ze zdjęciami upamiętniającymi chwile, które były dla Was szczególnie ważne w ciągu ostatnich kilku lat? Oczywiście zrobiony własnoręcznie. :)

Pomysłów na oryginalny, własnoręcznie wykonany prezent jest naprawdę wiele. Nawet, jeśli przy ich wykonaniu dziecko będzie potrzebowało Twojego wsparcia, warto poświecić ten czas, by sprawić Tacie ogromną przyjemność.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*