Wakacje z dzieckiem. Jedziemy nad morze!

Planując wakacje z dzieckiem w Polsce, naprawdę jest w czym wybierać. Krajobraz naszego kraju jest na tyle urozmaicony, że możemy popływać w morzu, zrelaksować się nad jeziorem czy też zdobywać górskie szczyty. Jaki zatem obrać kierunek? Może morze?

boy-958457_1280Decydując się na wakacje nad Bałtykiem zapewnisz zarówno sobie, jak i najmłodszym świeże powietrze, zawierające jod, magnez, brom i wapń. Mają one pozytywny wpływ na cały organizm, a przede wszystkim na trzy układy – krwionośny, nerwowy i oddechowy. Pobyt nad morzem (ok. 3 tygodni) szczególnie polecany jest osobom, które zmagają się z astmą lub innymi chorobami układu oddechowego. Z kolei podczas kąpieli w wodzie morskiej, dziecko poprawia swoją odporność.

Spędzając kilka godzin na plaży, trzeba jednak bardzo uważać na promieniowanie słoneczne. Nie lekceważ nakrycia głowy w jasnym kolorze ani używania kremów z odpowiednim filtrem. Pamiętaj, że nawet stosując preparaty wodoodporne, wraz z upływem czasu i kontaktem z wodą czy słońcem, ochrona przed promieniowaniem UVA i UVB słabnie. Stąd też kremuj skórę ponownie co ok. 2 – 3 godziny lub krótko po kąpieli. Szczególnie narażone są ramiona, dlatego lepiej, żeby dziecko miało na sobie t-shirt. Po piasku pozwalaj dziecku biegać na boso, chyba, że grunt jest zbyt nagrzany lub w pobliżu znajduje się dużo śmieci, które mogłyby skaleczyć skórę. Warto ponadto wziąć ze sobą parasol przeciwsłoneczny, który zapewni choć trochę cienia. Dbaj też o właściwe nawodnienie – najlepiej podawaj dziecku niegazowaną wodę niegazowaną lub ze świeżym plasterkiem pomarańczy

Jeśli chodzi o kąpiele w morzu, to nie broń ich dziecku, ale dozuj z umiarem. W przypadku, gdy maluch nigdy nie miał kontaktu z wodą morską, przyzwyczajaj go stopniowo. Zacznij od spacerów brzegiem, dopiero potem wejdź do morza. Nigdy nie pozwalaj dziecku pływać zbyt długo. Jeżeli zauważysz tzw. gęsią skórkę u najmłodszego, od razu wyjdź z nim na brzeg. Wytrzyj ręcznikiem i przebierz w suche rzeczy.

Nad morzem jest też wiele atrakcji dla dzieci jak parki rozrywki, place zabaw, rejsy statkami czy latarnie morskie lub uliczni animatorzy. Nie sposób się tu nudzić nawet, gdy pogoda przestaje dopisywać.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*