Wakacje w ogrodzie cz. 3

Dwa miesiące wakacji to mnóstwo czasu! Zwłaszcza dla najmłodszych, którym upływa on w zupełnie innym tempie niż nam – dorosłym. :) Żeby nasze ukochane dzieci nie miały tzw. głupich pomysłów, warto ciekawie i pożytecznie zorganizować im najbliższy czas. Oprócz wspólnych wczasów, wyjazdów do dziadków czy wyjść na place zabaw, dobrze jest umieć odciągnąć je od monitorów i elektroniki będąc we własnym domu. Dziś przygotowaliśmy kilka pomysłów na zabawy w ogrodzie, które przypadną do gustu siedmiolatkom i nieco starszym dzieciom.

girl-1434397_1280Chyba każdy z nas w dzieciństwie (a może i nawet do tej pory lubi :) ) uwielbiał niespodzianki, ale jeszcze większą frajdę sprawiało szukanie ukrytych drobiazgów. Może warto przygotować taką zabawę w wydaniu plenerowym? O ile masz do dyspozycji ogródek, ukryj gdzieś skarb i sporządź wskazówki, które nakierują Twoje dziecko. Możesz inspirować się pomysłami, jakie sam wykorzystywałeś podczas zabawy w podchody lub kojarzysz z gier planszowych z poleceniami. Dla urozmaicenia przygotuj kilka zadań do wykonania. Jeśli nie masz zbyt wiele czasu, sugerujemy zacząć od prostej i wszystkim dobrze znanej wersji – „ciepło-zimno”. Pamiętaj, że ukryty skarb wcale nie musi być szczególnie wyszukany i imponujący. Wystarczy coś słodkiego lub naprawdę mały drobiazg. Dla dziecka największą frajdą będą same poszukiwania!

Równie fascynującą propozycją będzie tor przeszkód, który jest banalnie prosty do wykonania. Przydadzą się puste, plastikowe butelki, szyszki, kamienie, patyki, liny czy meble ogrodowe. Ułóż kilka stacji jedna po drugiej i zachęć dziecko, do pokonania wszystkich przeszkód w jak najkrótszym czasie. Przykładowo ustaw plastikowe butelki jak pachołki, między którymi musi przebiec, ale nie może ich strącić, usyp stertę szyszek, którymi musi trafić w drzewo, zamocuj linę między drzewami tak, by przez nią przeskoczyć lub przejść pod nią albo połóż na ziemi, żeby przejść po niej zachowując równowagę. Dzięki temu pomożesz swojemu dziecku rozwinąć koordynację ruchową i poprawić sprawność fizyczną.

Możliwości są naprawdę ogromne, wystarczy trochę ruszyć głową, a gwarantujemy, że wspomnienia z wakacji będą niezapomniane dla każdego dziecka i rodzica :)

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*