Wakacje w ogrodzie cz. 2

Własny ogród to miejsce wręcz idealne dla dzieci. Daje cały szereg możliwości, tylko trzeba umieć je dostrzec i odpowiednio wykorzystać. Już w 1 części tego artykułu przedstawiliśmy Wam kilka ciekawych propozycji dla najmłodszych. Dziś podsuniemy pomysły na zabawy z dziećmi między 4 a 6 rokiem życia.

Tak naprawdę nie potrzeba tu wcale huśtawki, drabinek czy zjeżdżalni. W zupełności wystarczą najmniej skomplikowane przedmioty, jak choćby duże kartony, stare prześcieradło, lina czy sznurek, kamienie, patyki, skakanka, piłka oraz paletki. Najmniej skomplikowane zabawki i zajęcia, potrafią sprawić najwięcej radości. Pamiętaj, że fantazja dziecięca nie zna granic!

girl-1434397_1280

Chyba każdy z nas w dzieciństwie chciał mieć swój domek na drzewie. Z całą pewnością Twoje dziecko również marzy o podobnej kryjówce. Jeśli nie masz możliwości, bo zbudować lub kupić gotowy domek dla dzieci, z powodzeniem możesz wykorzystać namiot lub… wspomniane prześcieradło. Wystarczy narzucić je na niższą gałąź albo wesprzeć na kilku wyższych, wbitych w ziemię patykach. Wszystkie kilkulatki uwielbiają kryjówki, własne bazy i szałasy. O resztę się nie martw – dziecko samo wymyśli sobie fabułę rodem z filmu o piratach czy bajki o pięknej księżniczce.

Dzieci uwielbiają naśladować starszych. Jeśli mamy akurat trochę do zrobienia w ogrodzie, warto zaangażować w pracę również przedszkolaki. Pokaż synkowi czy córce, jak wykopać dołek pod nową sadzonkę czy pograbić ziemię. Dla bezpieczeństwa lepiej daj dziecku zabawkową łopatkę i grabki. Dzięki temu nie musisz się obawiać, że maluch się skaleczy. Zaproponuj również wspólne podlewanie kwiatków czy grządek. W ten sposób nie tylko spędzisz czas z dzieckiem, zadbasz o swój ogród, ale również nauczysz podstaw ogrodnictwa oraz pomocy innym. Same zalety! :)

Klasyczne propozycje to oczywiście gra w piłkę, badmintona, skakanie na skakance czy zabawa w chowanego. Tych zabaw nie trzeba nikomu przypominać, bo na pewno wszyscy dorośli wciąż jeszcze pamiętają obowiązujące zasady. Życzymy udanej zabawy!

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*