W czasie burzy dzieci się nudzą…

Pierwsze jesienne dni dały już o sobie znać, a gdzieniegdzie spadł nawet śnieg. Gdy pogoda nie dopisuje chciałoby się cały dzień spędzić w domu na oglądaniu seriali i sączeniu gorącej herbaty. Dzieci z kolei nie mają jak spożytkować swojej energii i z utęsknieniem czekają, aż słońce wyjdzie zza chmur. Dziś jednak mają zdecydowanie „ciekawsze” możliwości spędzania czasu w czterech ścianach niż kiedyś.

person-731165_1920

Mowa oczywiście o grach komputerowych, konsolach itp. Chyba każdy dobrze wie, jak niepostrzeżenie mija czas, gdy korzysta się z komputera w celach rekreacyjnych. Młode pokolenie bardzo lubi tego typu zajęcia, ale przecież nie można całego dnia spędzać przed ekranem telewizora, laptopa czy smartfona. Nie dość, że może to powodować rozdrażnienie, a nawet agresywne zachowania, to jeszcze negatywnie wpływa na wzrok. Oczywiście nie twierdzimy, że współczesna elektronika jest definitywnie zła, bo przecież istnieją też gry edukacyjne, które rozwijają, bawią i uczą. Warto jednak wyznaczyć określony czas, jaki dziecko ma spędzać przed komputerem i postarać się tego pilnować. Przy okazji chcemy zaapelować, żebyście jako rodzice mieli świadomość, w co tak naprawdę gra Wasze dziecko, jakie strony internetowe odwiedza i z kim prowadzi konwersacje. Zagrożeń niestety czyha bardzo wiele. Zwłaszcza na młode, podatne na wpływy innych, osoby, pozostawione bez dyskretnej kontroli opiekunów. Posadzenie dziecka przed komputerem czy telewizorem nie jest wcale dobrym rozwiązaniem. Doskonale rozumiemy, że w dzisiejszych czasach zawsze brakuje wolnej chwili, ale postarajcie się spędzać jak najwięcej czasu ze swoimi pociechami. One potrzebują Waszej uwagi, obecności, szczerego zainteresowania i towarzystwa. Później nie da się tego nadrobić, a skutki mogą być nawet tragiczne.

Postarajcie się zorganizować trochę czasu na wspólną zabawę. Może zagracie całą rodziną w grę planszową albo kalambury? Skoro pogoda nie pozwala na zabawę na placu zabaw, to może warto cofnąć się do własnych wspomnień i pokazać dzieciom, jak Wy spędzaliście czas w dzieciństwie? I nie zakładajcie od razu, że im się to nie spodoba. Wszystko zależy od sposobu przekazu i dobrych chęci. :)

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*