Urządzasz plac zabaw? Zadbaj o te niezbędne akcesoria

Zakup urządzeń na place zabaw to – wbrew pozorom – nie lada wyzwanie. Jeśli w grę wchodzi bezpieczeństwo dzieci, to kluczem do sukcesu są oczywiście detale. Niezależnie od tego, czy urządzamy przydomowy plac zabaw, czy ma on znajdować się w pobliskim parku na większej przestrzeni, to wiele akcesoriów jest niezbędnych do prawidłowego funkcjonowania.

DSC0474655
Na placu zabaw znajdziemy różnego rodzaju urządzenia (np. huśtawki, piaskownice, drabinki, zjeżdżalnie, siatki wspinaczkowe), które powinny być odpowiednio zabezpieczone przed wszędobylskimi maluchami. Ciekawość świata często jest silniejsza, a dotykanie i poznawanie wszystkimi jest naturalnym – a nawet zdrowym – odruchem. Dlatego zamiast zakazywać naszym pociechom zabawy, lepiej zadbać o prawidłową ochronę wszystkich sprzętów.

Do tego celu można używać np. specjalnych zaślepek na śruby, aby mogły je skutecznie zamaskować ze względów bezpieczeństwa i estetyki konstrukcji. Koszty są niewielkie (jedna zaślepka kosztuje ok. 1 zł), a efekt robi wrażenie. Do wyboru macie mnóstwo kolorów, dopasowane do stylistyki całego placu zabaw.

Podobną funkcję – ochronną – pełnią plastikowe nakładki na belkę, również dostępne w wielu różnorodnych wariantów, więc dopasowanie nie powinno stwarzać żadnych problemów. W sklepach znajdziecie modele zarówno okrągłe, jak i kwadratowe. Świetnie nadają się do urządzeń na placach zabaw, ponieważ są odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Niestraszne jest im także promieniowanie UV.

Kupiliście huśtawki czy drabinki, ale macie problem z prawidłowym montażem? Polecamy zakupić odpowiednie obejmy (kwadratową lub okrągłą) dopasowywaną do rodzaju belki. Średnio obejma jest w stanie wytrzymać obciążenie nawet 200-kilogramowe i kiepskie warunki pogodowe.

Jest także drugi sposób montażu (równie tani), który poleca na przewierceniu belki na wylot i zainstalowaniu łącznika (koszt 10 złotych). Następnie wystarczy już tylko na górze zamontować nakładkę i nakrętkę. Aby zawiesić huśtawkę niezbędny będzie karabińczyk.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*