Skąd wziąć fundusze na plac zabaw? Cz. 3 – Miasto

Witamy Was w Nowym Roku! Wraz z jego początkiem wracamy z nową energią i ciekawymi pomysłami. Jest to doskonały okres do podejmowania inicjatywy w wielu sprawach, zarówno prywatnych, jak i tych, które dotyczą jeszcze innych. Wiele dzieci nie ma w swojej okolicy placu zabaw, może właśnie teraz warto poczynić w tym kierunku pierwsze kroki?

Wspominaliśmy już jak można zdobyć fundusze na taką inwestycję na terenie gminy oraz wsi. Najwyższy czas na plac zabaw w mieście. Wbrew pozorom w tych rejonach też często brakuje placu zabaw lub huśtawki, drabinki czy zjeżdżalnie zupełnie nie nadają się do użytku. Place zabaw najczęściej powstają w okolicach osiedla mieszkaniowego i w tym przypadku w pierwszej kolejności powinno się udać do samorządu oraz spółdzielni mieszkaniowej. Dzięki zawarciu porozumienia między tymi organami, istnieją duże szanse na przyznanie środków na wspomnianą inwestycję.

Inną możliwość stanowią platformy finansowania społecznościowego. Za ich pośrednictwem zbierane są fundusze od najróżniejszych ludzi. Wpłaty są dobrowolne, a wysokość datku dowolna. Najważniejsze jest jednak zaangażowanie i zainteresowanie celem jak największej liczby osób. W Polsce funkcjonuje kilka takich platform (m.in. wspieram.to, polakpotrafi.pl, siepomaga.pl).

W miastach istnieje również budżet obywatelski. Władze miasta wydzielają pewien procent z budżetu przeznaczony na wydatki na kolejny rok. Mieszkańcy decydują poprzez głosowanie, który z przygotowanych projektów zostanie zrealizowany, ale mają również możliwość zgłaszania własnych propozycji. Nierzadko przedmiotem dyskusji są m. in. place zabaw dla dzieci.

W niektórych przypadkach udaje się również znaleźć prywatnych darczyńców, zwłaszcza, jeśli na placu zabaw umieści się ich listę. Przykładowo dla firmy, będzie to doskonała reklama.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*