Skąd wziąć fundusze na plac zabaw? Cz. 2 – Wieś

Bez względu na miejsce zamieszkania, jak i status materialny czy kolor skóry, każde dziecko ma prawo do zabawy. Choć wydawać by się to mogło oczywiste, niestety nie wszyscy mają gdzie spędzać wolny czas. Dziś przygotowaliśmy dla Was ciąg dalszy artykułu o tym, skąd wziąć pieniądze na okoliczny plac zabaw. Tym razem na wsi.

DSC_705129

W Polsce istnieje Program Odnowy i Rozwoju Obszarów Wiejskich. Istnieje bowiem możliwość ubiegania się o dofinansowanie lub całkowite ufundowanie budowy placu zabaw. Należy jednak pamiętać, iż w tym przypadku obowiązują pewne ograniczenia. Ilość mieszkańców nie może przekraczać ustalonego odgórnie limitu. We wspomniany program angażuje się coraz więcej samorządów wiejskich, zatem warto pytać w swojej okolicy o środki pochodzące z ów źródła.

Lokalne Grupy Działania również dysponują pewnymi środkami, którymi mogą rozporządzać. Zakładając, że przedstawiony projekt będzie spełniał określone wymogi, a także będzie zgodny z programem Lokalnej Strategii Rozwoju, są szanse na uzyskanie pieniędzy.

Trzecią możliwością są oczywiście środki pochodzące z dotacji unijnych. Nie każdy o tym wie, jednak pewna ich część przeznacza jest właśnie na rozwój i modernizację terenów zielonych i rekreacyjnych przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Warunkiem koniecznym jest w tym przypadku ilość mieszkańców wsi nieprzekraczająca 5 tysięcy.

Zorganizowanie funduszy na plac zabaw dla dzieci mieszkających na wsi jest często łatwiejsze niż w większych miastach, ponieważ wiele programów dotyczy jedynie uboższych, mało zaludnionych rejonów.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*