Skąd wziąć fundusze na plac zabaw? Cz. 1 – Gmina

Nie da się ukryć, że plac zabaw to inwestycja wymagająca sporych nakładów finansowych i niestety nie każda okolica może sobie na taki wydatek pozwolić. A szkoda, bo przecież wszystkie dzieci chciałyby mieć gdzie spędzać wolny czas. Oczywiście nie mówimy tutaj o osiedlowym trzepaku czy kawałku chodnika przed domem, a bezpiecznym obszarze, specjalnie przystosowanym dla najmłodszych.

swing-846077_1920

Na szczęście istnieje kilka sposobów na zdobycie dotacji. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy zestawienie możliwości pozyskania środków finansowych na poszczególnych obszarach. Warto bowiem podkreślić, że władze miasta, gminy czy wsi rządzą się nieco innymi prawami.

Gmina

Samorządy gminne coraz częściej angażują się w finansowanie placów zabaw i nierzadko też pełnią rolę gospodarza. To one są zwykle odpowiedzialne za utrzymanie placów przy gminnych szkołach, przedszkolach, a także tych, z których może korzystać każdy.

Chcąc ubiegać się o dotację od władz gminnych warto zacząć od sprawdzenia, czy na danym terenie działa Lokalna Organizacja Grantowa. By się tego dowiedzieć wystarczy wejść na stronę internetową Programu „Działaj Lokalnie”. Wspomniana organizacja stanowi niewątpliwie najlepsze źródło zarówno informacji, jak też środków finansowych.

Należy jednak mieć na uwadze, iż składając projekt budowy placu zabaw do stosowych władz, należy załączyć uzasadnienie. Argumenty mogą być bardzo różne, jednak zawsze powinny być zgodne z prawdą. Im więcej, tym lepiej, ale wyszukiwanie ich na siłę z pewnością nie przyniesie pozytywnych rezultatów.

Ciąg dalszy już niebawem!

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*