Sanki dla niemowląt

Grudzień w pełni, a do świąt coraz bliżej! Co prawda śniegu zbyt wiele nie ma, ale mamy nadzieję, że niebawem się to zmieni, a dzieci będą miały okazję ulepić bałwana, stoczyć bitwę na śnieżki czy też pozjeżdżać na sankach.

sweden-104689_1280

Obecnie na rynku istnieje wiele modeli sanek przeznaczonych dla dzieci w różnym wieku. Szczególnie te dla najmłodszych powinny być wyposażone w śpiworek, by maluchowi nie było zimno. Dzięki temu nawet podczas długich zimowych spacerów nie ma ryzyka, że niemowlę zmarznie lub się przeziębi. Ponadto mocno zabudowane sanki zapewnią duże bezpieczeństwo i nie pozwolą, by dziecko wypadło.

child-673360_1280Kupując sanki ze śpiworem należy zwróć uwagę na komfort. Dziecku musi być przede wszystkim wygodnie i ciepło. Śpiworek powinien być stabilnie przymocowany, ale istotne są też jego wymiary. Jeśli będzie zbyt duży, niemowlę może wypaść. W takim przypadku wystarczy dodatkowo wypełnić przestrzeń np. kocykiem, jednak trzeba rozważyć, czy dziecku nie będzie za gorąco. Wówczas można podarować sobie grube kurteczki czy kombinezony. Jeżeli natomiast śpiwór będzie zbyt mały, możliwość poruszania zostanie bardzo ograniczona, co na pewno nie przyczyni się do zapewnienia wysokiego komfortu. Część modeli sanek jest wyposażonych (na stałe bądź z możliwością ich odczepienia) w specjalne metalowe uchwyty, pozwalające na pchanie sanek niczym wózka. Dzięki temu spacerek z dzieckiem jest naprawdę wygodny zarówno dla rodzica, jak i niemowlęcia. Wspomniane sanki stanową doskonałą zimową alternatywę dla wózka, która bez większych problemów pokona zaspy śnieżne, a dziecku sprawi wielką frajdę.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*