Rodzaje piaskownic. Wybieramy model dla naszego dziecka

Jeśli mielibyśmy wskazać najbardziej uniwersalny element na placu zabaw, to bez wątpienia byłaby to piaskownica, do spółki z huśtawką. To urządzenie może służyć dzieciom w każdym wieku, dlatego najczęściej ustawianie jest w centralnym punkcie. Niepozorna piaskownica nie tylko rozwija umiejętności manualne (zgniata piasek, układa zamki, wsypuje do wiaderek), ale również uczy się odróżniania kształtów i kolorów. Piaskownica to pierwsza szkoła życia, gdzie trzeba rozwiązywać podstawowe problemy. Rozwiązywanie sporów to chleb powszedni.

sand-pit-722378_960_720

Jeśli wybieramy piaskownicę do naszego ogrodu, musimy również wziąć pod uwagę stylistykę, mając na uwadze fakt, że będzie to jeden z ważniejszych elementów wystroju. Dlatego bardzo często wykorzystywane są drewniane modele, które muszą być dodatkowo pokryte impregnatem, aby wytrzymać w bardzo wymagających warunkach atmosferycznych.

A jaki kształt piaskownicy najlepiej wybrać? W tej kwestii nie ma reguły, choć oczywiście najpopularniejsze są w dalszym ciągu kwadraty. Oprócz tego, możecie zakupić muszelki, koła, jabłuszka, a nawet trójkąty (!).

Ciekawym rozwiązaniem jest zakup zasuwanej piaskownicy, która skutecznie zabezpiecza piasek przed zanieczyszczeniami. Mamy pewność, że dziecko podczas zabawy – szczególnie na publicznym placu zabaw – nie natknie się na szkło i inne niebezpieczne elementy.

Jeśli nie mamy zbyt dużego ogrodu, a chcemy mieć zawsze na oku nasze małe dzieci, wtedy polecamy zainwestować w piaskownicę „stolik”, która może znaleźć dla siebie miejsce nie tylko w ogrodzie, ale nawet na balkonie czy tarasie. Takie mini-piaskownice są lekkie, łatwe w montażu i mobilne.

Natomiast wybierając piaskownicę do miejskiego placu zabaw (np. przedszkolnego albo szkolnego) warto stawiać na klasykę w drewnianym wydaniu, dzięki czemu mamy gwarancję stabilności, bezpieczeństwo i ekologiczności. Nawet w niestandardowych kształtach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*