Rodzaje domków dla dzieci

O domkach dla dzieci już co nieco zostało powiedziane, jednak ilość dostępnych w sprzedaży wariantów jest naprawdę duża. Co za tym idzie – wybór nie jest łatwy. Mimo wszystko jako specjaliści w dziedzinie wyposażenia placów zabaw postaramy się w tym pomóc, krótko charakteryzując najczęściej spotykane rodzaje.

Bez względu na wiek, dziecko na pewno będzie zadowolone z domku wolnostojącego. Znajduje się on bezpośrednio przy gruncie, więc nie trzeba pokonać kilku schodków, by do niego wejść. Ma jedno lub więcej okien (dla bezpieczeństwa szyby powinny być wykonane z przeźroczystej pleksi, zamiast szkła) i drzwi wejściowe. Ten wariant do złudzenia przypomina prawdziwy dom lub pomieszczenie na narzędzia. Dziecko może w nim również przechowywać zabawki.

domek 3

Ciekawą alternatywą, choć dedykowaną dzieciom, które ukończyły 3 lata, jest domek na słupach. Zwykle mniejszych rozmiarów, bez drzwi i okien, a ściany zastępują jedynie barierki. Przypomina domek na drzewie i chcąc się do niego dostać, trzeba wspiąć się po drabince. Często połączony jest ze zjeżdżalnią, a przestrzeń pod nim wypełnia piaskownica.

Równie dużym zainteresowaniem cieszą się domki modułowe, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. Konstrukcję w każdej chwili da się rozmontować, przekształcić czy dodać nowe elementy. Ma to wiele zalet, ponieważ dzieci szybko rosną i w krótkim czasie zmieniają się ich potrzeby. Możliwość przebudowy i wymiany elementów nie zmusza do regularnego pozbywania się całych urządzeń zabawowych, z których maluch już wyrósł.

Spotkane są również domki o wymyślnych kształtach imitujących mury zamkowe, wierze czy futurystyczne budynki. W Polsce są rzadziej spotykane niż w zachodniej Europie, jednak dzieciom bardzo się podobają. Choć ich wygląd bywa bardzo interesujący, nie zawsze dobrze sprawdzają się w praktyce.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*