Przygotowania do pierwszych wakacji z dzieckiem

Kalendarzowe lato coraz bliżej, a jak lato… to także wakacje! Wyczekują ich z utęsknieniem zarówno dorośli, jak i dzieci. Pytanie tylko, kto bardziej? 😉 Tegoroczne wakacje na pewno dla wielu dzieci będą pierwszymi wczasami, dlatego dziś doradzimy rodzicom, jak przygotować się do pierwszej dłuższej podróży samochodem z dzieckiem.

son-998655_1280

Skoro zdecydowaliście się jechać autem, to zakładamy, że nie wybieracie się poza Polskę. Kilkudniowa wyprawa samochodowa przez Europę, jest trudna do przetrwania dla dorosłego, a co dopiero dla maleńkiego dziecka. Zdecydowanie odradzamy dalekie trasy, zwłaszcza na pierwszy raz! Co najmniej na kilka dni przed wyjazdem oddaj samochód na przegląd. Jest to bardzo ważne, by zapewnić maksymalne bezpieczeństwo rodzinie i uniknąć niepotrzebnych komplikacji. Sprawdź również czy masz w pełni wyposażoną apteczkę, a jej zawartość ma ważny termin przydatności. Poza tym upewnij się, że masz trójkąt ostrzegawczy, koło zapasowe, podnośnik i zestaw naprawczy. Przed samą podróżą zatankuj bak do pełna oraz dobrze przymocuj fotelik dla dziecka. Jeśli znajduje się on w samochodzie od dłuższego czasu sprawdź, czy na pewno nic się nie poluzowało.

Kolejna sprawa to przemyślane pakowanie. Jadąc z dzieckiem na wakacje nie możesz o niczym zapomnieć, ale… Jest jedno ale! Pakuj się z głową, bo samochód ma ograniczoną pojemność. Weź to, co na pewno Wam się przyda. Dzień wcześniej warto zrobić małą przymiarkę i włożyć wszystkie bagaże do auta. Jeśli okaże się, że jest ich za dużo, zdążysz coś odłożyć lub przepakować. Dobrym rozwiązaniem jest bagażnik dachowy. Dzięki niemu weźmiesz więcej, ale musisz pomyśleć o nim zawczasu. Nie kładź nic na półce za tylnymi zagłówkami! Nie pozostawiaj również żadnych luźnych przedmiotów w kabinie samochodu. W obu przypadkach stwarzają one zagrożenie podczas gwałtownego hamowania czy kolizji.

Żeby podróż przebiegła możliwie najsprawniej, warto ją dokładnie zaplanować. Przemyśl godzinę odjazdu i orientacyjny czas dotarcia na miejsce. Koniecznie uwzględnij czas na postoje. Podróżując z malcem może być ich sporo… Weź ponadto pod uwagę korki i spróbuj tak dopasować trasę i czas wyjazdu, by zaoszczędzić zarówno czas, jak i nerwy.

Pierwsze wczasy z dzieckiem, to ważne wydarzenie nie tylko dla malca. Do podróży warto zacząć przygotowywać się z dużym wyprzedzeniem, by o niczym nie zapomnieć.

Pozdrawiamy i życzymy szerokiej drogi!

Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*