Prezent dla dziecka? Zachowaj umiar!

Jeszcze zanim rozpoczął się grudzień, wokół nas zaczęły pojawiać się pierwsze świąteczne reklamy i ozdoby. Teraz już niemal wszędzie możemy dostrzec bożonarodzeniowe akcenty. Oczywiście wszystko po to, by wprawić nas w ten gwiazdkowy nastrój i… skłonić do coraz większych zakupów. Jak to zwykle bywa, najwięcej uwagi poświęcamy dzieciom i to im staramy się sprawić jak największą przyjemność. Ale czy więcej znaczy lepiej?

girl-1848925_1280

Sklepy z zabawkami pękają w szwach i kuszą rodziców, krewnych, przyjaciół rodziny czy opiekunów, by sprawić dziecku jak największą radość. Często kupując jeden, drugi i trzeci prezent, zastanawiamy się czy to już wystarczy? A może by jeszcze coś dokupić? Przecież Krzyś i Ola muszą być zadowoleni! Staramy się, by dziecko za wszelka cenę było szczęśliwe, a chcąc je jeszcze bardziej uszczęśliwić kupujemy kolejny prezent. Czy naprawdę jesteśmy przekonani, że to dobre rozwiązanie?

W gruncie rzeczy każde dziecko, które ma nadmiar zabawek i tak wieloma się nie bawi. Używa zaledwie kilka, które uznało za najlepsze, a reszta… no właśnie. Co z pozostałymi zabawkami? Te leżą w kącie i istnieje duże prawdopodobieństwo, że nigdy nie zostaną do końca „wybawione”.

W takim razie, czy aby na pewno jest sens dawać (swoim) ukochanym dzieciom aż TYLE zabawek? Przecież jest całe mnóstwo innych możliwości, żeby sprawić im radość. Rzecz jasna nie mamy tu na myśli słodyczy, w których również niezbędny jest umiar!

Nie chodzi tu również o bycie sknerą, ale o zachowanie zdrowego rozsądku i nieuleganie manipulacji, jaką szykują dla nas producenci zabawek w postaci reklam. Lepiej wybrać jedną, ale naprawdę ciekawą i porządną zabawkę, która bardzo przypadnie maluchowi do gustu. Nie dość, że nie będziemy robić sobie kłopotu pt. „co zrobić z zabawkami, którymi Gabryś się w ogóle nie bawi?”, unikniemy też wydania niepotrzebnie pieniędzy, które i tak lądują w kącie. Już lepiej wydać je na wspólne wyjście do kina, na plac zabaw w cieplejszy dzień czy inną przyjemność, która pozwoli wspólnie spędzić czas. To na pewno się nie zmarnuje!

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*