Porady dla Super Taty, który ma córkę

Marzeniem każdego taty jest syn. Nie zawsze jednak uda się to marzenie zrealizować i na świat przychodzi (pierwsza lub kolejna :)) córka. Syn czy córka, ojciec pełni ogromną rolę w wychowaniu dziecka i nie można tego zmienić. O czym musi pamiętać każdy tata?

father-1665532_1280

Daj dobry przykład

Przede wszystkim dobrze traktuj jej mamę. Okazuj jej miłość, szacunek, wsparcie i zawsze bądźcie jedną drużyną – nigdy przeciwko sobie. Pamiętaj, że dziecko bacznie obserwuje wasze relacje i wyciąga swoje wnioski. Jeśli między wami nie będzie spójności, dziecko z łatwością wykorzysta tę „lukę” i od razu wyczuje do którego rodzica bardziej opłaca się iść. Nie pozwól na to, bo w przyszłości zaowocuje to wyłącznie kłopotami wychowawczymi. Musisz mieć ponadto na uwadze, że twoja córeczka w najprawdopodobniej będzie szukała takiego męża, jakim jesteś ty.

Daj swój czas

Każdego dnia znajdź dla niej czas. Bez względu na wiek, jesteś jej potrzebny. Czasem będzie potrzebowała wypłakać się na twoim ramieniu, innym razem nie dosięgnie książki z ostatniej półki, a pewnego dnia poprosi, żebyś poprowadził ją do ołtarza. Nie zawiedź jej! Co więcej – nigdy nie zapomnij o jej urodzinach. Nie chodzi tu o najdroższe prezenty, ale o pamięć. Naucz jej stosunku do pieniędzy i wpajaj, że nie one są najważniejsze. Naucz patrzeć sercem! Spędzajcie niektóre dni tylko we dwoje. Możesz zabrać ją na ryby, pobawić się na placu zabaw lub przejść do kina. Na pewno nie zapomni tych chwil.

baby-539969_1280

Daj to, co najlepsze

Noś ją na rękach lub „na barana”, ucz ją tańczyć i powtarzaj, że jest piękna. Musi mieć tego świadomość, bo współczesne media często próbują wmówić, że jest zupełnie inaczej. I niestety niejednokrotnie im się to udaje. Pamiętaj, że jest tak samo mądra jak każdy chłopiec i ani przez chwilę nie daj odczuć, że jest inaczej. Bądź ponadto przygotowany, że któregoś dnia zapyta cię czy się z nią ożenisz. Nie pozwól, by prawda okazała się dla niej zbyt bolesna. 😉

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*