Popraw kondycję – za darmo!

Nadeszła wiosna, a wraz z nią ciepło i coraz piękniejsza pogoda. Szkoda siedzieć w domu, gdy za oknem słońce. Szczególnie gdy pracujemy za biurkiem i narzekamy na zbyt małą ilość ruchu. Nie każdy lubi biegać, a ceny karnetów na siłownie potrafią przyprawić o ból głowy. Jak poprawić kondycję, jednocześnie nie nadwyrężając domowego budżetu? Rozwiązaniem są zewnętrzne urządzenia fitness, czyli swego rodzaju plac zabaw dla dorosłych oraz dzieci.

Outdoor_gym_in_Parque_de_Bateria,_TorremolinosCoraz popularniejsze są tzw. siłownie na powietrzu, czyli specjalne maszyny do ćwiczeń, z których korzystać może każdy. Nie trzeba płacić za ich użytkowanie, a przy regularnym stosowaniu, można uzyskać efekty takie, jak na siłowni. I to całkowicie za darmo! Producenci placów zabaw oferują szeroki wachlarz urządzeń, przystosowanych do ćwiczenia poszczególnych partii ciała. Orbitreki, drabinki, podciąganie nóg, ławki do ćwiczeń i całe mnóstwo innych sprzętów. Wybór jest ogromny, a to z czego skorzystamy, zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb. Dostępność urządzeń jest bardzo podobna do tego, co znajdziemy w pierwszej lepszej siłowni. Tutaj dodatkowo mamy dostęp 24h na dobę i nie istnieje żaden limit czasowy, podczas którego można korzystać z urządzeń. Możemy w prosty sposób poprawić swoją kondycję, wyrzeźbić mięśnie ciała oraz zadbać o zgrabną sylwetkę. Wszystko to nie wykupując żadnego karnetu, a jedynie spacerując po osiedlu.

Do wspólnej aktywności fizycznej warto zaprosić również dzieci. Maluchy będą miały niesamowitą frajdę z możliwości zabawy z rodzicami lub starszym rodzeństwem. To nie tylko zabawa, ale również dbanie o kondycję najmłodszych członków rodziny. Dzieci powinny mieć zapewniony ruch i możliwości do uprawiania ćwiczeń. Wpływa to bezpośrednio na ich rozwój, co jest niezwykle ważne i może uchronić przed dolegliwościami w przyszłości.

Wyposażenie placów zabaw typu fitness powinno znajdować się na odpowiednio przygotowanej nawierzchni. Najlepiej, jeśli nie będzie to beton, ale specjalnie przygotowana sztuczna trawa, materiały syntetyczne, maty gumowe lub piasek. W ten sposób możemy być pewni, że zarówno nam, jak i najmłodszym nic się nie stanie, podczas upadku lub poślizgnięcia się.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*