Place zabaw dla seniorów

Place zabaw dają dużo radości. Niezależnie od wieku. Zazwyczaj kojarzą się nam z maluchami. Jednak nie tylko w Hiszpanii, ale również w Polsce są już takie place zabaw dla seniorów m.in. w Poznaniu, Żorach czy w Gdyni. Zabawa na takim placu jest świetnym łącznikiem pomiędzy dorosłymi i dziećmi w ich życiu. Jeśli dziadkowie opiekują się wnukami urządzenie siłowni dla osób starszych umieszczone przy dziecięcym placu zabaw zapewni miejsce do ich wspólnej aktywności.

old-ladies-1166741_960_720

Place dla seniorów służą nie tylko ćwiczeniu siły mięśni, ale również rozciąganiu i relaksowaniu się na świeżym powietrzu. Aktywność na świeżym powietrzu łagodzi stres i poprawia nasze samopoczucie, jak wtedy gdy byliśmy dziećmi. To wspaniały pomysł na zachęcenie ludzi starszych do aktywności nie tylko ruchowej, ale również społecznej.

Siłownie dla osób starszych zapewniają nie tylko ruch, ale przede wszystkim wspomagają procesy rehabilitacyjne oraz przeciwdziałają obniżającej się sprawności ruchowej. Urządzenia są dostosowane dla osób w podeszłym wieku, dzięki czemu podczas ich korzystania nie zostają nadwerężone mięśnie i stawy, które są szczególnie podatne na różnego rodzaju uszkodzenia.

Przeszkodą dla rozpoczęcia treningu jest często lęk przed ośmieszeniem i obawy przed tym, co powiedzą inni. Kontakt z nowymi urządzaniem może być onieśmielający, zwłaszcza jeśli brakuje nam specjalistycznej wiedzy. Dlatego wszystkie maszyny powinny mieć tabliczki informacyjne z czytelnymi instrukcjami, z których łatwo zrozumieć, jak poprawnie korzystać z urządzenia. Tylko chęci powinny być wymagane do rozpoczęcia pierwszego treningu.

Oprócz oczywistych korzyści dla sprawności fizycznej, siłownie, z których mogą korzystać osoby starsze są też miejscem spotkań, przeciwdziałając izolacji i samotności osób starszych. Zwłaszcza trening na urządzeniach, w których ćwiczy się parami i na sprzęcie do ćwiczeń grupowych daje wiele okazji do nawiązana lokalnych znajomości. Po bliższym poznaniu nowych przyjaciół, seniorzy mają też większe szanse pojawienia się na siłowni ponownie.

Siłownie ”pod chmurką” to znakomite miejsca spotkań dla seniorów, ale również dla młodych mam, ojców wychodzących z dzieckiem na spacer, dla młodzieży, ale i także najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Naturalną zaletę siłowni zewnętrznych w przeciwieństwie do klubów fitness jest to, że są one całkowicie bezpłatne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*