Plac zabaw – sposób na aktywny ogród

Wiosno, przybywaj! Kolejne porcje promieni słonecznych każą nam myśleć już powoli o pożegnaniu okrutnej zimy, która nie pozwalała naszym dzieciom na zbyt często zabawę na świeżym powietrzu.

Zabierała sporo alternatyw. Dlatego witamy wiosnę z ogromną przyjemnością i wielkim apetytem,. Zatem zabieramy się do porządków w ogrodzie, aby powstał efektowny przydomowy plac zabaw dla naszych pociech, które będziemy mieli cały czas na oku. Zatem własny plac zabaw to nie tylko wygodne, ale przede wszystkim bezpieczne rozwiązanie.

Place_zabaw_FreeKids_13

Jeśli jesteście kreatywnymi rodzicami, to macie doskonałe pole do popisu. Oczywiście, im większy ogród, tym więcej możliwości. Chociaż – jeśli mamy być szczerzy – nie trzeba wielkich wydatków, aby stworzyć dziecko kącik na świeżym powietrzu. Wystarczą chęci i wyobraźnia, chociaż trzeba przyznać, że możemy niezdecydowanym Klientom pomóc, pokazując swoje propozycje projektów. Warto wdrażać sprawdzone rozwiązania, które przede wszystkim mają być bezpieczne i funkcjonalne. A jeśli obok placu zmieści się jeszcze oczko wodne, trampolina czy niewielki basen – tym lepiej dla rozwoju naszego brzdąca.

Jeśli już wybraliśmy odpowiednie urządzenia zabawowe, to czas znaleźć dla nich właściwe miejsce. Na pewno trzeba zwrócić uwagę, czy w pobliżu nie znajdują się jakieś niebezpieczne sprzęty, które mogłyby stwarzać zagrożenia dla zdrowia naszych dzieci. W tym miejscu mamy na myśli również zbiorniki wodne (no. oczko wodne), trujące rośliny, krzewy, skalniaki. Dzieci nie tylko mogą się pokaleczyć o kolce, ale również zniszczyć przydomowy piękny ogródek. Za duże ryzyko. Im więcej wolnej przestrzeni wokół placu zabaw, tym bezpieczniej. Ale warto tę przestrzeń ogrodzić za pomocą specjalnego płotka.

Jeśli jednak nie mamy aż tak dużego ogródka, żeby sobie na to pozwolić, wtedy powinniśmy pozostać np. zasłonie w postaci roślinności. Ponadto, roślinność zapewnia odpowiednią dawkę cienia. Promienie słoneczne są przyjemne, ale w nadmiarze mogą zaszkodzić, a często dzieci zatracają się w zabawie i spędzają wiele godzin przed domem. Dlatego dla ich zdrowia warto ograniczyć działanie słońca.

Intensywna zabawa – co zupełnie zrozumiałe – często kończy się upadkiem, np. z huśtawki wagowej. Jak wiadomo, lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego polecamy zabezpieczyć powierzchnię. Sama trawa czasem nie jest w stanie zamortyzować upadku. Pomóc może w tym specjalna płyta gumowa.

A Wy jak przygotowujecie wasze ogródki na przyjęcie wiosny? Pomyśleliście już o zapewnieniu dzieciom atrakcji?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*