Pierwsze kroki na nartach

Jesień w pełni, a całkiem niedługo przyjdzie do nas zima. Pytanie tylko czy wyłącznie kalendarzowa czy też uda nam się dostrzec śnieg za oknem? Pożyjemy zobaczymy, ale bez względu na warunku atmosferyczne panujące w środkowej Polsce, wiele rodzin pokusi się na wyjazd na narty lub snowboard. Powstaje tylko pytanie w jakim wieku dzieci powinny rozpocząć naukę?

ski-lessons-249504_1280

Oczywiście nie ma jednej uniwersalnej recepty dla wszystkich dzieci, ale nie ulega wątpliwości, że im szybciej, tym lepiej. W młodym wieku człowiek uczy się przecież najszybciej. Nic nie stoi na przeszkodzie, by już w wieku około 4 lat stawiać pierwsze kroki na desce czy nartach. Przekraczając ten próg wiekowy, maluchu są w stanie zrozumieć wydawane polecenia i poradzić sobie na nartach. Najlepszym wyborem jest oczywiście skorzystanie z pomocy instruktora i specjalnej szkółki narciarskiej. Te zazwyczaj usytuowane są pod stokami, dzięki czemu rodzice mogą zjeżdżać z dużego stoku i co jakiś czas doglądać swoje maluchy. Warto jednak dość często tam zaglądać, zwłaszcza na początku. Nawet jeśli dziecko chętnie bawi się samemu na placu zabaw, należy pamiętać, że jest to dla niego zupełnie nowa sytuacja, a ponadto niewiele trzeba, by się przewrócić.

Pierwsze kroki na nartach mają na celu przede wszystkim oswoić dziecko ze sprzętem narciarskim, śniegiem oraz z zupełnie nową sytuacją, w jakiej się znalazły. Forma nauki zawsze powinna być dostosowana do wieku malucha, dzięki czemu będzie efektywniejsza. Nieco starsze dzieci w wieku mniej więcej 5 lat bardziej przyglądają się innym i biorą z nich przykład. Z jednej strony jest to dobre, choć z drugiej, jeśli będą miały zły wzór, to źle się nauczą. W przypadku jeszcze starszych dzieci od około 10 lat wzwyż, zaczyna się stosować podobne metody nauczania jak u dorosłych. Wprowadza się bowiem teorię, usprawniającą naukę. Ponadto już w tym wieku dzieci wiedzą co to sport i w ten sposób zaczynają traktować narty czy snowboard.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*