Ogrodowa zjeżdżalnia

Zjeżdżalnia ogrodowa jest główną atrakcją każdego placu zabaw dla najmłodszych. Wybór zjeżdżalni do przydomowego ogródka powinien być jednak dobrze przemyślany. Zjeżdżalnia to rozrywka, która daje wiele radości, ale musi być przede wszystkim bezpieczna.

games-2265751_960_720

Na rynku mamy dość szeroki wybór zjeżdżalni dla dzieci. Mniejsze, większe, z plastikowym stelażem lub tworzące element drewnianej konstrukcji placu zabaw. Zjeżdżalnie z Freekids.pl ze stelażem z tworzywa są niewielkich rozmiarów, można je przenieść z miejsca na miejsce, łatwo złożyć na zimę lub sprzedać, gdy dziecko już z nich wyrośnie.

Zjeżdżalnie, które montuje się do drewnianej konstrukcji, są stałymi elementami. Dzięki temu jednak są bardziej stabilne, więc nie ma ryzyka, że się przewrócą. Natomiast zjeżdżalnie z Freekids.pl z plastikowym stelażem przeznaczone są dla najmłodszych dzieci. Stąd też są niewielkich rozmiarów, a ich cena również jest niższa.

Wybierając zjeżdżalnie, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego są wykonane. Ze względu na korzystanie z urządzenia w ogrodzie, powinien to być materiał odporny na działanie warunków atmosferycznych takich, jak deszcz, śnieg czy promienie UV. Te ostatnie mogą tworzyć przebarwienia na tworzywach sztucznych.

Istotne jest również miejsce, gdzie ustawimy zjeżdżalnię. Lekko zacienione ochroni przed południowym słońcem. Obok ślizgu nie powinny znajdować się sadzawki z wodą lub przedmioty dekoracyjne, w które dziecko mogłoby się uderzyć. Dobrze, jeżeli konstrukcja jest ustawiona na trawie lub gumowej posadzce, co zamortyzuje ewentualny upadek.

Zjeżdżalnia, podobnie jak wszystkie zabawki, powinna posiadać stosowne atesty i certyfikaty, które dopuszczają ją do użytku na terenie państwa polskiego. Dodatkowo musi się na niej pojawić certyfikat „CE”, który używany jest w Unii Europejskiej i zgodny z unijnymi normami bezpieczeństwa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*