Noworoczne postanowienia rodziców

Początek roku jest doskonałą okazją do wprowadzania zmian bez względu na wiek, płeć czy stan cywilny. Dotyczy to również rodziców! Żadne wymówki typu brak czasu, zmęczenie czy zapracowanie nie grają tu roli. 😉 Jakie cele szczególnie warto wyznaczać będąc rodzicem?

Więcej czasu spędzanego razem

Większość rodziców pracuje poza domem. Wychodzi rano a wraca wieczorem. Trudno jest wówczas znaleźć jeszcze czas dla dziecka i wykonać wszystkie obowiązki domowe. Z drugiej jednak strony czas spędzony z dzieckiem jest absolutnie niezastąpiony. Przede wszystkim dla dziecka, ale również dla rodziców! Przecież te maluchy tak szybko rosną! Celebrujcie każdą wspólną chwilę czy to podczas kolacji, sprzątania czy też spaceru z psem.

silhouette-1923656_1280

Czytaj dla siebie i dla dziecka

Dziś książki nie są już tak popularne jak kiedyś, ale może czas to zmienić? Czytaj dziecku bajki na dobranoc. Jest to bardzo dobry zwyczaj, który wcale nie wymaga aż tak dużo czasu, a jednocześnie jest to świetna i edukująca forma spędzania z dzieckiem czasu. Zdecydowanie lepsza niż wspólne oglądanie kreskówki. Warto również znaleźć książkę dla siebie. Jej czytanie nie tylko zrelaksuje, ale również będzie chwilą tylko dla siebie, o których też trzeba pamiętać.

Zabawa nie tylko z komputerem

Postanówcie częściej chodzić na plac zabaw. Przecież można tam spędzać czas na tyle sposobów! Teraz, gdy spadł śnieg, koniecznie idźcie na sanki i ulepcie bałwana. Współcześnie takie atrakcje to prawdziwa rzadkość. :) Mniej czasu w domu spędzanego przed komputerem czy telewizorem z pewnością wszystkim wyjdzie na dobre.

Mówcie sobie „Kocham”

To wspaniałe słowo jest zdecydowanie za rzadko używane. Zarówno między partnerami, jak i między rodzicem a dzieckiem. Im dłuższy staż w związku, tym bardziej się o nim zapomina. Gdy pojawi się dziecko, często piękne „kocham cię” idzie jeszcze bardziej w odstawkę. Czy na pewno tego chcesz?

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*