Noworoczne postanowienia i motywacja

Nowy rok to czas podejmowania nowych wyzwań, obierania celów i składania obietnic przed samym sobą. Nie trzeba być ekspertem, by stwierdzić, że noworoczne postanowienia w większości przypadków mijają się z celem i niestety nie udaje nam się w nich wytrwać nawet do wiosny. Wiele osób planuje zrzucić zbędne kilogramy (zwłaszcza po świątecznym obżarstwie 😉 ), jednak nie przepada za sportem. Choć zimą trudniej jest wyjść z domu i pobiegać, istnieje wiele możliwości podejmowania aktywności. Przede wszystkim trzeba POLUBIĆ sport!

fit

Choć zdrowy styl życia jest obecnie bardzo modny, nie każdy z równym entuzjazmem myśli o siłowni. Warto podkreślić, że aktywność fizyczna to nie tylko wyciskanie sztangi, bieganie czy mordercze treningi. Każdy powinien wybrać coś, co będzie mu sprawiało przyjemność. Może to być taniec, aerobik, pływanie, wspinaczka, nordic walking, jazda rowerem, sztuki walki czy też spędzanie czasu na siłowni „pod chmurką”, gdy nasze dziecko tuż obok bawi się na placu zabaw. Możliwości jest naprawdę wiele i gorąco zachęcamy do próbowania różnych aktywności. Bez tego trudno stwierdzić, co najbardziej przypadnie Ci do gustu.

Nawet jeśli już uda się polubić sport, czasem trudno jest wytrwać i po kilku tygodniach zaczyna brakować motywacji. Przede wszystkim musisz zadbać o systematyczność i na stałe umieścić w swoim grafiku ćwiczenia. Co ważne, zaczynaj od krótkich niezbyt intensywnych treningów, by się nie przetrenować, a tym samym – nie stracić zapału. Jednym z najlepszych sposobów, by zbyt szybko nie stracić zapału jest znalezienie towarzysza. Wówczas wzajemnie się motywujecie, nikt z Was nie chce „wymięknąć”, poza tym pojawia się odrobina rywalizacji (np. w rezultatach odchudzania), a dodatkową przyjemność czerpiecie ze wspólnego spędzania czasu. Niektórych do ćwiczeń napędza fakt, iż zainwestowali w nowe buty, gadżety sportowe czy wydali pieniądze na karnet na siłownię. Dość dobrym pomysłem są również specjalne aplikacje na smartfony, które np. sumują ilość przebiegniętych kilometrów w tygodniu. Co więcej nie brakuje dziś wydarzeń, które zachęcają do uprawiania sportu. Część z wyzwań można znaleźć na portalach społecznościowych, a ćwiczenia wykonuje się we własnym zakresie. Inne natomiast mają charakter publicznych wydarzeń, jak choćby najróżniejsze maratony czy aerobiki na świeżym powietrzu.

Pamiętajcie, że sport ma przede wszystkim sprawiać radość, dlatego tak ważne jest, by znaleźć swoją ulubioną formę aktywności. Życzymy powodzenia i wytrwałości!

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*