Moja pierwsza wyprawka szkolna

Rozpoczęcie szkoły to duże przeżycie zarówno dla dzieci, jak i samych rodziców. A dla tych drugich to ponadto niemałe wydatki. Choć obecnie większość podręczników jest finansowana ze środków Ministerstwa Edukacji Narodowej, wciąż jeszcze niezbędnych jest wiele rzeczy. Jeśli Wasze dzieci jeszcze nie mają wyprawki, to ostatni dzwonek! :)

Przede wszystkim nie kupujmy wszystkiego, co wpadnie nam w rękę, lecz wybierzmy się na zakupy z wcześniej przygotowana listą. Tym sposobem unikniemy nieprzemyślanych decyzji i wydawania pieniędzy na rzeczy zbędne. Czego na pewno nie może zabraknąć?

pencil-case-932143_1280Podstawą jest oczywiście plecak lub tornister. Wybierz jednak taki model, który przede wszystkim będzie praktyczny a nie wyłącznie modny. Musi mieć usztywniane dno, regulowane szelki i właściwie wyprofilowane plecy. Ponadto musi być lekki oraz dość solidny. W końcu trochę ma posłużyć. Nie zapomnij również o piórniku, worku na strój sportowy czy śniadaniówce. Przydatny jest również bidon, jednak lepiej wybierać lekkie, plastikowe modele – są znacznie lżejsze niż termosy. Pierwszoklasista nie może obejść się bez zeszytów zarówno w kratkę, jak i cienkie linie, bloków rysunkowych i technicznych (białe i kolorowe). Z pewnością przyda się też kolorowa bibuła, plastelina, kredki ołówkowe i świecowe, farby plakatowe oraz kilka pędzli o różnej grubości. Trzeba też pamiętać o ołówku, długopisie lub piórze, temperówce, gumce do mazania, kleju w sztyfcie, nożyczkach z zaokrąglonymi końcówkami i 2 teczkach z gumką. Kup też dziecku wygodne trampki (zazwyczaj wymagane są z białą podeszwą), biały t-shirt i granatowe spodenki sportowe. Dobrze jest ponadto pomyśleć o dresie na chłodniejsze dni, jeśli w szkole jest możliwość prowadzenia zajęć wychowania fizycznego na świeżym powietrzu. Z kolei na rozpoczęcie roku szkolnego i inne okazje wybierzcie strój galowy – biała koszula i granatowa spódniczka lub eleganckie spodnie.

W wielu szkołach wywieszane są dla rodziców listy niezbędnych artykułów szkolnych. Warto zapytać o nią w sekretariacie, gdyż poszczególni nauczyciele mogą mieć nieco inne wymagania.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*