Mocowanie drewnianych urządzeń zabawowych – jak to jest zrobione? Cz.2

Jak wspominaliśmy w poprzednim artykule stabilny montaż urządzeń znajdujących się na placach zabaw jest bardzo istotny i ma bezpośredni wpływ na bezpieczeństwo najmłodszych. Jako iż zdrowie i życie dzieci zawsze stawiamy na pierwszym miejscu, dokładamy wszelkich starań, by zadbać o każdy szczegół.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Pierwszy sposób mocowania – zabetonowanie słupa w fundamencie – najlepiej sprawdza się w przypadku metalowych placów zabaw. Wówczas nie ma tak wielkich obaw, iż materiał zacznie gnić, czego nie można powiedzieć o słupach drewnianych. Z tego względu bardzo ważna jest odpowiednia impregnacja surowca i przestrzeganie określonych norm. Innym sposobem, który pozwala uniknąć bezpośredniego kontaktu drewna z podłożem jest zastosowanie kotew. Słupy urządzeń zabawowych umieszczane są na tych elementach i wystają kilkanaście cm nad powierzchnią gleby. Pozostała część metalowej kotwy jest zabetonowana, podobnie jak w przypadku montażu opisanego w poprzednim artykule. Warto wiedzieć, że stosując drugi sposób kotwiczenia producent nie ma obowiązku impregnowania drewnianych elementów placu zabaw. Jeśli ten aspekt zostanie pominięty, bywa tak, że choć słup nie ulegnie korozji tuż przy glebie, zacznie gnić w innym miejscu. Stąd też warto zadbać o regularną konserwację już od samego początku, aby uniknąć niepotrzebnych kosztów w późniejszym czasie.

Realizując nasze zamówienia montujemy place zabaw na kotwach, uważamy bowiem, że jest to sposób montażu, który daje większą gwarancję bezpieczeństwa, a co za tym idzie – zarówno nam, jak i rodzicom oszczędza niepotrzebnych obaw.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*