Metalowy plac zabaw

W jednym z ostatnich artykułów poruszaliśmy kwestię materiałów, jakie wykorzystywane są do produkcji placów zabaw dla dzieci. Dzięki nieustannemu postępowi w dziedzinie technologii istnieje coraz więcej możliwości w tej branży. Pozwala to nie tylko na udoskonalanie placów zabaw, lecz również na urozmaicenie i spore zróżnicowanie terenów przeznaczonych do zabawy.

DSC_647528Metalowe place zabaw charakteryzują się bardzo dużą odpornością na warunki atmosferyczne oraz zniszczenia. Z powodzeniem mogą służyć przez wiele lat, nawet będąc intensywnie użytkowane. Jednocześnie takie urządzenia są w mniejszym stopniu narażone na ataki wandalizmu. Oczywiście bez względu na materiał, jaki przeważa na placu zabaw dla dzieci, istnieje ryzyko uszkodzeń. Dlatego też tak ważne jest regularne obserwowanie całego terenu, a także zgłaszanie administratorowi wszelkich zauważonych szkód. Oprócz dużej trwałości, takie urządzenia cechuje elegancki i nowoczesny wygląd, który doskonale prezentuje się nie tylko na nowopowstałym osiedlu mieszkaniowym.

Elementy wykonane z metalu również podlegają ogólnie przyjętym normom dla urządzeń zabawowych. Przed oddaniem do użytku należy zabezpieczyć je przed korozją lub wybrać produkt wykonany ze stali nierdzewnej. Ważne jednak, aby w tym celu stosować jedynie nietoksyczne środki, ponieważ w przeciwnym razie zabawa na placu mogłaby okazać się szkodliwa dla zdrowia dzieci.

Ponadto, wszystkie huśtawki, drabinki czy tory przeszkód muszą zostać dokładnie sprawdzone i przetestowane, żeby zapewnić jego użytkownikom najwyższy poziom bezpieczeństwa. Konserwacja tych konstrukcji jest konieczna, ale nie trzeba jej dokonywać tak często jak w przypadku drewnianych placów zabaw. Nie bez znaczenia jest również zagospodarowanie całego terenu. Jak wiadomo, metal dość szybko się nagrzewa. Latem dzieci mogłyby się poparzyć korzystając z metalowej zjeżdżalni, dlatego chcąc temu zapobiec, konieczne jest umieszczenie ich w innym kierunku niż południowym.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*