Kupujemy huśtawkę ogrodową dla dzieci

O korzyściach płynących z huśtania pisaliśmy już kilka artykułów wcześniej, dziś natomiast zastanowimy się jak wybrać najlepszą huśtawkę – dopasowaną do potrzeb dzieci oraz naszych możliwości.

W pierwszej kolejności trzeba uwzględnić powierzchnię, jaką dysponujemy w ogrodzie i jesteśmy gotowi poświecić na teren przeznaczony dla naszych dzieci. Od tego zależy również rodzaj huśtawki, na jaką możemy sobie pozwolić.

swing-339255_1920

Huśtawka zawieszona na konstrukcji drewnianej jest bardzo często spotykana w ogrodach. Pozwala na zawieszenie jednej lub dwóch huśtawek, co jest idealnym rozwiązaniem dla rodzeństwa. Dostępne są również wersje połączone na stałe z drabinką, zjeżdżalnią, domkiem czy mini ścianką wspinaczkową, jednak te wiążą się już z większymi kosztami i wymagają większej przestrzeni. Najprostszą wersją są deski drewniane lub plastikowe, zamocowane na linach bądź łańcuchach. Podkreślić jednak należy, iż ten model przeznaczony jest dla nieco starszych dzieci, które potrafią już samodzielnie się huśtać. Coraz większą popularnością cieszy się tzw. huśtawka bocianie gniazdo, o której bliżej wspominaliśmy w tym artykule. Charakteryzuje się ona obszernym siedziskiem, dlatego mogą korzystać z niej dzieci w różnym przedziale wiekowym, a decydując się na mocowanie na jednej linie dziecko może kręcić się w kółko.

Wybierając huśtawkę do ogrodu należy zwrócić uwagę na oparcie i możliwość (lub jej brak) regulacji wysokości oparcia oraz maksymalne obciążenie. Siedzisko powinno być bowiem dopasowane do wieku dzieci, a wielkość konstrukcji do naszych możliwości zarówno finansowych jak i metrażowych.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*