Kreatywne zabawy w domu

Tegoroczne lato nie rozpieszcza pogodą. Częste deszcze i burze nie zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Zabawę w domu trzeba odpowiednio zorganizować, a nie zawsze mamy na to siłę. Poniżej znajdziecie kilka pomysłów na kreatywne zajęcia dla dzieci.

freekids.pl - artykuł nr 84Zabawa w teatr może rozwijać wszechstronnie. Nie wymaga dużo miejsca – wystarczą dwa krzesła i koc pełniący rolę kurtyny. Sztukę można oprzeć na ulubionej bajce dziecka albo zaimprowizować. Dobry pomysłem może być teatrzyk kukiełkowy. Scenę da się zbudować z dużego kartonu, do tego wystarczy stworzyć kukiełki i dekoracje, co wykształci umiejętności plastyczne dziecka. Każda koncepcja na zabawę w teatr jest dobra, ogranicza nas tu jedynie wyobraźnia.

Doskonałym pomysłem na niepogodę są gry planszowe. Jeszcze lepsze może okazać się stworzenie własnej. Planszę można narysować kredkami na arkuszu brystolu, kostkę ulepić z plasteliny, a zamiast pionków wykorzystać drobne zabawki czy małe przedmioty znajdujące się w domu. Najlepszą zabawą w tym przypadku jest nie sama rozgrywka, ale możliwość stworzenia gry i wymyślania zasad.

Rozwijającym zajęciem będzie wspólne układanie puzzli. Mogą to być kupione układanki albo stworzone własnoręcznie na przykład z pociętych na kawałki pocztówek czy zdjęć. Ważne, aby przerobione w ten sposób arkusze były odpowiednio sztywne, co zapobiegnie zbyt szybkiemu zniszczeniu.

Oczywistym pomysłem są prace plastyczne. Obejmują one szeroki zakres zajęć i mogą wszechstronnie rozwijać. Młodsze dzieci chętnie będą lepić z masy solnej i plasteliny, starszym można zaproponować własnoręczne pomalowanie drewnianej ramki. Jeśli w najbliższym czasie wypada dzień urodzin lub imienin jakiegoś członka rodziny, można stworzyć dla niego kartkę. Kreatywność dzieci jest nieograniczona i nie kończy się na kolorowaniu. Dlatego warto zaopatrzyć się w kolorowy papier, klej i farby, choć do wykonania czegoś niezwykłego wystarczy nawet to, co mamy w domu: rolki po ręcznikach papierowych, kubeczki po jogurtach czy makaron.

Żaden deszcz nie trwa wiecznie, więc kiedy pogoda się poprawi – ruszamy z powrotem na ulubione place zabaw!

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*