Kreatywne pomysły na świąteczne ozdoby

Zimą place zabaw są znacznie rzadziej odwiedzane, a huśtawki, piaskownice czy drabinki mają chwilę wytchnienia. Żeby dzieci nie nudziły się w domu i mogły kreatywnie spędzać czas, proponujemy zabrać się za wspólne dekorowanie mieszkania. Tworzenie własnoręcznie ozdób to nie tylko wspaniała zabawa, sposób spędzania razem czasu, ale również bardzo twórcze zajęcie, które rozwija umiejętności manualne i zmysł artystyczny.

christmas-1046068_1280

Jeśli brakuje Ci pomysłów na proste, a za razem oryginalne ozdoby prześledź Internet. Na pewno znajdziesz mnóstwo inspiracji bądź gotowych instrukcji, jak krok po kroku wykonać dekoracje. Mogą to być figurki z papieru, koralików, waty, szyszek, gotowych elementów… Tak naprawdę obowiązuje pełna dowolność, a jedynym ograniczeniem jest Twoja wyobraźnia. Dzieci nie mają jeszcze takich barier, jak dorośli, dlatego też można wiele się od nich nauczyć. Gdy dziecko jest na tyle małe, że istnieje ryzyko połknięcia małych elementów, lepiej daj mu kartkę i kredki, żeby nie narażać go i siebie na niepotrzebne problemy.

christmas-1079912_1280

Dekorując pokój dziecka zadbaj w pierwszej kolejności o bezpieczeństwo. Te przedmioty, które mogą się stłuc, umieść na tyle wysoko, by Twój urwisek nie miał do nich dostępu. Pamiętaj, że łańcuchy, bombki czy lampki nie są przeznaczone wyłącznie na choinkę, a zatem nic nie stoi na przeszkodzie, by powiesić je koło okna, na parapecie czy nad łóżkiem (odpowiednio wysoko). Szyby ciekawie się prezentują z rysunkami wykonanymi za pomocą sztucznego śniegu w sprayu.

Pomysłów i możliwości jest naprawdę wiele. Wystarczy je tylko dostrzec i umiejętnie wykorzystać.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*