Konserwacja placu zabaw przed zimą – od czego zacząć?

Jak już wcześniej wspominaliśmy, obowiązkiem każdego administratora lub zarządcy jest regularne kontrolowanie placu zabaw i serwisowanie urządzeń. Jako iż lato się skończyło a zima coraz bliżej, nadszedł czas, by pomyśleć o zabezpieczeniu urządzeń przez mrozem i śniegiem.

ZG_152

Kiedy zacząć?

Najodpowiedniejszym momentem na rozpoczęcie prac konserwacyjnych jest jesień, ponieważ zazwyczaj o tej porze nie ma jeszcze ujemnych temperatur, a także nie utrzymuje się śnieg. Odradzamy rozpoczynanie prac serwisowych latem, przede wszystkim ze względu na dzieci. Jest to bowiem okres wakacyjny i place zabaw są wówczas najbardziej oblegane. Przypominamy, że podczas trwania prac (przynajmniej kilka dni) cały teren musi zostać zamknięty, a tym samym nie można z niego korzystać. Przed podjęciem działań, sugerujemy także sprawdzić prognozę pogody, żeby warunki atmosferyczne nie okazały się powodem, dla którego konserwacja się przedłuży.

Na co zwrócić szczególną uwagę?

Sprawdzając stan urządzeń, najdokładniej trzeba się przyjrzeć karuzelom, domkom, zestawom sprawnościowym, bujakom i huśtawkom wahadłowym. W przypadku tych ostatnich, bardzo skrupulatnie należy skontrolować łańcuchy i siedziska huśtawek, a zwłaszcza łączenia wspomnianych elementów. Zjeżdżalnie najczęściej są wykonane z materiałów odpornych na korozję (stal nierdzewna, plastik), jednak naszej uwadze nie powinien umknąć stelaż, głębokość fundamentów czy też śruby mocujące.

Plac zabaw to wielka frajda dla najmłodszych, ale dla dorosłych – odpowiedzialność. Regularne sprawdzanie stanu urządzeń jest obowiązkowe i nie wolno go pomijać. W końcu w grę wchodzi bezpieczeństwo i życie naszych ukochanych dzieci! Już niebawem zdradzimy, jak dokładnie powinny przebiegać prace konserwacyjne. Zachęcamy do śledzenia naszego bloga na bieżąco!

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*