Konserwacja placu zabaw przed zimą – jak ją przeprowadzić?

Kalendarzowa zima coraz bliżej, ale jakie atrakcje w tym roku zapewni nam pogoda trudno przewidzieć. Ile spadnie śniegu i czy w ogóle go w tym roku zobaczymy, przekonamy się w najbliższych miesiącach, jednak będąc osoba odpowiedzialną za plac zabaw, nie można o nim zapominać. O tym, jak zabrać się do prac konserwacyjnych pisaliśmy już w tym artykule. Dziś przejdziemy do działań docelowych, czyli zabezpieczania urządzeń i powierzchni przed mrozem, wilgocią i śniegiem.

Place_zabaw_FreeKids_43

Najwięcej uwagi należy poświęcić drewnianym placom zabaw. Choć są one nieco tańsze od metalowych, materiał ten jest bardziej wrażliwy na zmiany temperatur czy wilgoć. Jeśli nie zadbamy o odpowiednie zabezpieczenie powierzchni, czynniki zewnętrzne mogą spowodować trwałe uszkodzenia struktury drewna czy pozbawić koloru. W przypadku dostania się wody do wnętrza, drewno może pękać, zostać zaatakowane przez grzyby i pleśń. Dla urządzeń wykonanych z metalu, największe zagrożenie stanowi korozja.

W każdym przypadku konieczne jest stosowanie odpowiednich środków zabezpieczających przed czynnikami atmosferycznymi i mrozem. Wybierać należy dobrej jakości preparaty, ponieważ tańsze zamienniki mogą nie być równie skuteczne. W sklepach można dostać również lakiery, które jednocześnie barwią i chronią drewno czy metal.

Istotnym elementem, o którym nie wolno zapominać, jest także nawierzchnia. Każdy rodzaj powierzchni wymaga podjęcia nieco innych działań, a informacja o sposobie konserwacji powinna zostać załączona wraz z kartą gwarancyjną. Prace konserwacyjne zawsze można zlecić profesjonalnej firmie takiej jak Freekids. Dzięki temu można mieć pewność, że wszystko zostanie zabezpieczone dokładnie i prawidłowo, a poza tym – bardzo sprawnie.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*