Jesienne ozdoby, które zrobisz z dzieckiem

Złota polska jesień… Ma w sobie wiele uroku, choć ostatnio wyjątkowo mało promieni słonecznych możemy zauważyć na naszej szerokości geograficznej. Cóż poradzić? Przecież można ten czas miło zorganizować! Gdy pogoda nie zachęca do bujania na huśtawkach, ani wypraw rowerowych, warto docenić uroki własnego, ciepłego domu. Oczywiście nie mamy tu na myśli grania w gry komputerowe czy siedzenia przed telewizorem a kreatywne spędzanie czasu z dzieckiem. :)

fall-1748028_1280

Pamiętacie jeszcze jak w dzieciństwie tworzyliście ludziki z kasztanów lub żołędzi i zapałek? Dlaczego by nie cofnąć się do tamtych lat i nie przypomnieć jak wtedy beztrosko płynął czas? Dlaczego by nie pokazać tego swoim dzieciom i nie spędzić razem czasu w niezapomniany sposób? Nie dość, że dostarczy to wam dużo satysfakcji, to jeszcze ciebie dobrze odstresuje a syna czy córkę – nauczy nowych umiejętności manualnych.

chestnut-1208276_1280Co będzie wam potrzebne? Przede wszystkim liście z drzew, szyszki, żołędzie i kasztany, a do tego farby, flamastry, klej, kartki, ewentualnie kolorowy filc. Mając te przybory do dyspozycji, możecie stworzyć niepowtarzane stworki i zwierzątka. Przykładowo do szyszki wystarczy dokleić oczka i skrzydełka, żeby zaczęła przypominać sowę, a z liści można stworzyć grzbiet jeża i dorysować mu pyszczek. Świeże liście można również pomalować farbą plakatową i odbijać je na kartce lub przykleić i dorysowywać do nich coś, co pozwoli stworzyć nietuzinkowe ludziki lub zwierzątka. Liście same w sobie mogą też być piękna ozdoba. Wystarczy, że włożysz je do wazonu i udekorujesz. Jako sezonowa dekoracja sprawdzą się w sam raz. Możesz także przykleić je do zewnętrznej ścianki słoika. Hop-siup i piękny jesienny świecznik gotowy!

Możliwości jest naprawdę całe mnóstwo. Wystarczy dać się ponieść fantazji i choć przez chwilę zapomnieć o codziennych obowiązkach. :) Z pewnością sprawi to wielką radość Twojemu dziecku i wynagrodzi czas spędzany latem na placu zabaw.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*