Jak wybrać kombinezon zimowy dla dziecka?

Kombinezon zimą to najcieplejsze i najwygodniejsze rozwiązanie dla dziecka. Jak jednak wybrać najlepszy model spośród niekończących się opcji dostępnych w sklepach? Pomoże Ci w tym nasz dzisiejszy poradnik.

boy-1272637_1920

Kombinezon dla dzieci na zimę posiada wiele zalet. Przede wszystkim zapewnia ciepło i wygodę. Odpowiednio dobrany nie krępuje ruchów i jest idealny na śnieżne zabawy i szaleństwa na placu zabaw. By jednak maluch czuł się w nim swobodnie trzeba odpowiednio dopasować model.

Może też pojawić się opór ze strony samego malca, który stwierdzi, że wcale nie chce nosić kombinezonu. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem będzie zakup ubrania z ulubioną postacią z bajki czy dziecięcego serialu. Takiemu kombinezonowi nie oprze się żadne dziecko.

Jak wybrać ten najlepszy?

Dokonując zakupu, warto mieć na uwadze kilka ważnych elementów. Po pierwsze, kombinezon musi być wodoodporny, bowiem żadna dziecięca zima nie może odbyć się bez tarzania w śniegu, rzucania śnieżkami, lepienia bałwana czy sanek. Musimy więc zapewnić maluchowi odpowiednią ochronę przed wilgocią.

Po drugie, ubranie powinno być wyposażone w przylegające do ciała ściągacze, zarówno na rękach, jak i nogach. W ten sposób uchronimy dziecko, przed nieprzyjemnym uczuciem wsypywania się śniegu do rękawów i nogawek, a do tego lepiej ochronimy go przed zimnem.

Po trzecie, kombinezon nie może być ani za duży, ani za mały. Zbyt duże wdzianko nie uchroni pociechy odpowiednio przed zimnem. Z kolei zbyt ciasne będzie krępowało ruchy i tylko sfrustruje dziecko. Pamiętajmy więc, by na zakupy koniecznie wybrać się z latoroślą, by mogła przymierzyć różne modele.

Po czwarte, dobrze, by kombinezon posiadał podszewkę, którą będzie można odpiąć w cieplejsze dni. Dzięki temu dziecko będzie mogło korzystać z niego przez dłuższy okres.

Kombinezon dla niemowlaka

Nieco innymi regułami należy kierować się, wybierając kombinezon dla niemowlaka. W przypadku małych dzieci najlepszym wyborem będzie wersja futerkowa, która zapewni maluchowi maksimum ciepła. Dobrze, by wdzianko było rozpinane na całej długości, dzięki temu łatwo je zdejmiemy, nawet wtedy, gdy nasza pociecha zaśnie po zimowym spacerze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*