Jak urządzić plac zabaw w ogrodzie?

Place zabaw, z których korzystają nasze dzieci, zwykle znajdują się w miejscach publicznych np. na osiedlu mieszkaniowym, terenie szkoły czy przedszkola. Mieszkając natomiast w domu jednorodzinnym na peryferiach miasta, nie zawsze najmłodsi mają możliwość beztroskiej zabawy. Choć tej okolicy zwykle towarzyszy większy spokój, niż w centrum miasta, niestety może się to wiązać z mniejszą ilością rozrywek dla najmłodszych. Dziś poznacie kilka porad, jak urządzić niewielki plac zabaw we własnym ogródku.

Myśląc o placu zabaw, pierwsze co nam się nasuwa, to piaskownica. Ten element jest chyba najłatwiejszą atrakcją do zrealizowania. Wystarczy drewniane ogrodzenie o wysokości ok. 20 cm i siedzisko. Dostępność piasku jest dość duża, więc nie powinieneś mieć żadnych problemów z jego zorganizowaniem, a twoje dziecko będzie mogło w każdej chwili budować nową piaskową budowlę.

DSC_813491

Bardzo lubiane przez dzieci (i nie tylko) są również huśtawki wahadłowe. Bujanie się na nich ma pozytywny wpływ na nasze samopoczucie, gdyż działa uspokajająco. Obecnie dostępne są różne rodzaje, które pozwalają zapewnić bezpieczeństwo nawet najmłodszym użytkownikom. Stosunkowo nowym, ale oryginalnym i uniwersalnym modelem jest tzw. huśtawka bocianie gniazdo. Siedzisko jest dość obszerne, więc może korzystać z niego każdy. Takie urządzenie zabawowe najlepiej kupić w całości, ponieważ konstrukcja musi być bardzo solidna i charakteryzować się odpowiednią wytrzymałością.

Na standardowym placu zabaw nie powinno zabraknąć również zjeżdżalni. Zwykle niezbędna jest cała konstrukcja, by móc zafundować najmłodszym takie udogodnienie. Jeżeli jednak masz na terenie swojej działki stabilne wzniesienie – werandę, ogrodzenie czy podwyższoną platformę, zawsze możesz je wykorzystać i przymocować do nich zjeżdżalnię. Musisz być jednak pewien, że konstrukcja jest w pełni bezpieczna.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*