Jak ubrać dziecko na plac zabaw jesienią?

Jesień to kapryśna pora roku, która przeplata cieplejsze dni z tymi deszczowymi i chłodnymi. To dlatego tak trudno jest w tym czasie dobrać odpowiedni strój, zwłaszcza dla dziecka. Z kolei ubiór na plac zabaw o tej porze roku jest jeszcze trudniejszy. Wiadomo, że czekają nas chłodne poranki, ale już w południe może zaskoczyć nas prawdziwie letnia pogoda. Do tego maluch korzystający z dostępnych na placu zabaw atrakcji poci się, stąd tak ważny jest odpowiedni dobór grubości ubrania do pogody i  poziomu aktywności dziecka.\

1552871_fcca3a2e

Złoty środek

Złoty środek to podstawa przy komponowaniu jesiennego outfitu dla dziecka. Trzeba pamiętać, by ubiór nie był zbyt lekki, gdyż maluch może zmarznąć, ani przesadnie gruby, żeby pociecha się nie spociła. Weźmy również pod uwagę zmienną pogodę. Jeśli wybieramy się na plac zabaw przed południem, to pamiętajmy, że chłodne poranki wczesną jesienią szybko się kończą, a na ich miejsce pojawia się letnie słońce. Warto więc ubrać malucha na cebulkę, by w razie potrzeby, zdjąć nadprogramową warstwę.

Grunt to wygoda

Strój na plac zabaw dla dziecka powinien być przede wszystkim wygodny. Postaw więc na ubranie sportowe, niekrepujące ruchów i luźne. Tylko w takim bowiem dziecko bez skrepowania będzie mogło korzystać w pełni z karuzel, huśtawek czy drabinek.

Dodatkowo jesienną porą warto postawić na ubrania termoaktywne. Bielizna i podkoszulki powinny przepuszczać powietrze, dzięki czemu dziecko nie spoci się nadmiernie. Ponadto warto zainwestować w softshellową kurteczkę, która zapewnia ciepło, a jednocześnie wentyluje.

Jeśli już jednak dojdzie do przegrzania, to dobrze mieć w zapasie jakieś suche rzeczy, w które szybko przebierzemy dziecko.

Obuwie

Do wspinania, biegania i innych zabaw ruchowych najlepiej nadają się buty sportowe. Przede wszystkim muszą być idealnie dopasowane do stopy, by nie uwierały dziecka. Do tego ważne, by posiadały odpowiednią wentylację, co gwarantuje oddychanie stopie i zapobiegnie nadmiernemu poceniu. W związku z tym, że pogoda jesienią potrafi być zmienna, warto zainwestować w buciki nieprzemakalne, które uchronią dziecięce stopy przed deszczem.

Strój rodzica

Wybierając się na plac zabaw dla dzieci z naszą pociechą, warto także zadbać o odpowiedni dobór ubrań dla siebie. Właściwie zasady są tutaj podobne, jak w przypadku outfitu dla dziecka. Postawmy na wygodne, luźne ubrania i wygodne buty. Jeśli bowiem wybieramy się na plac zabaw z kilkulatkiem, to z pewnością przyjdzie nam za nim biegać, by zapewnić mu bezpieczeństwo. Jeśli natomiast idziemy ze starszym dzieckiem, bardzo możliwe, że zaangażujemy się we wspólną zabawę, a wtedy odpowiedni strój to podstawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*