Internet: cud techniki czy siedlisko zagrożeń?

Internet daje mnóstwo możliwości. To niemal wszechwiedząca i pozwalająca na szybkie wyszukiwanie informacji encyklopedia. Można tu znaleźć zarówno najnowsze wiadomości, jak i przeczytać o wydarzeniach historycznych. Ponadto daje możliwość szkolenia swoich umiejętności w najróżniejszych dziedzinach, pozwala kontaktować się z ludźmi z drugiego końca świata, a przy tym dostarcza sporo rozrywki.

Czyż nie brzmi to cudownie?

child-1183465_1280

To tylko jedna strona medalu. Niestety korzystając z Internetu jesteśmy narażeni na cały szereg zagrożeń. Jako dorośli większość z nich potrafimy zweryfikować i świadomie się przed nimi uchronić, a Twoje dziecko?

Choć większość rodziców zdaje sobie z tego sprawę, często wyłącznie na tym się kończy. W mediach można natknąć się na bardzo skrajne obrazy Internetu, który z jednej strony jest świetnym wynalazkiem czasów współczesnych, a z drugiej źródłem ogromnym zagrożeniem dla dzieci w postaci pedofilii, przemocy, pornografii, samobójstw… Rodzice mając tego świadomość często kompletnie nie wiedzą co robić. Przecież nie zabronią dziecku korzystania z Internetu, skoro wszyscy koledzy i koleżanki mogą go używać. To tak, jakby zakazać chodzenia z rówieśnikami na plac zabaw. Z resztą dziś brak dostępu do Internetu jest chyba jeszcze gorszy… Opiekunowie nie są też w stanie cały czas siedzieć z dzieckiem, które surfuje po sieci. Ponadto dla wielu rodziców poruszanie się po Internecie jest wciąż czarną magią i nierzadko to oni powinni się uczyć od swoich dzieci.

Te wszystkie aspekty zwykle wywołują u rodziców poczucie kompletnej bezradności, a w efekcie – brak podejmowania żadnego wysiłku, by ustrzec swoje dziecko przed zagrożeniami. Najgorszym wyborem w takiej sytuacji jest bierna postawa rodziców! Można zrobić naprawdę dużo, tylko trzeba odpowiednio się do tego zabrać, ale przede wszystkim nie ignorować tematu. Przecież chodzi tu o bezpieczeństwo naszych dzieci!

Już niebawem wspomnimy bliżej o niebezpieczeństwach, na jakie narażone są dzieci korzystające z Internetu i podpowiemy jak przed nimi chronić dzieci.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*