Huśtawki wagowe i bujaki

W jednym z poprzednich artykułów wspominaliśmy o huśtawkach wahadłowych, które cieszą się sporą popularnością. Na rynku jest ich dość duży wybór, więc bez trudu można dobrać taki model, który najlepiej spełni oczekiwania użytkowników w każdym wieku. Ale gdyby istniały wyłącznie huśtawki wahadłowe, świat najmłodszych byłby zdecydowanie zbyt nudny! Dlatego też wieki temu powstała huśtawka wagowa.

rc_640x410_zebra81Huśtawka wagowa

Ten model urządzenia zabawowego stanowi doskonałe rozwiązanie, gdy mamy co najmniej dwójkę dzieci. Wówczas pociechy mogą się bawić wspólnie, ponieważ do bujania niezbędne są dwie osoby. W odróżnieniu od huśtawki wahadłowej, w tym przypadku dzieci poruszają się w górę i dół na zasadzie równoważni. Gdy jedno jest na dole, drugie wznosi się i odwrotnie. Zabawa na tym urządzeniu sprawia wiele frajdy, jednakże dzieci nie powinny być zbyt małe. Każde z nich musi już umieć samodzielnie siedzieć i mocno trzymać rękojeść. W przeciwnym razie istnieje ryzyko, że dziecko zsunie się z siedziska.

Bujak

To nic innego jak niewielka, jednoosobowa lub wielosobowa huśtawka na sprężynie. Ów urządzenie jest idealne dla nieco młodszych dzieci, ponieważ nie wznosi się aż tak wysoko w górę. Zwykle można spotkać bujaki formie zwierząt i pojazdów ale wyobraźnia projektantów jest w tym temacie nieograniczona. Bujaki sprężynowe poruszają się zarówno w górę i dół, jak też na boki.. Zasięg ruchu zależny jest od siły, z jaką porusza się pociecha. Ten model huśtawki cieszy się dużym zainteresowaniem na placach zabaw, ale chętnie kupowany jest także do ogrodów.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*