Halloween dla dzieci

Halloween to doskonała okazja, by zorganizować przebieraną imprezę dla dzieci. Musimy się jednak do tego odpowiednio przygotować i przemyśleć jej poszczególne elementy, by wszyscy dobrze się bawili. Warto mieć w zanadrzu nie tylko upiorne dekoracje i nietuzinkowy strój dla naszej pociechy, ale, jeśli to my jesteśmy organizatorami, musimy przygotować pełen zestaw animacji, by mali goście nie nudzili się.

Frazier_Park_Halloween

Przebranie to podstawa

Odpowiedni strój na Halloween to gwarancja dobrej zabawy. Obecnie jest wiele sklepów internetowych, gdzie możemy go po prostu kupić albo wypożyczyć. Ale najwięcej frajdy sprawi strój przygotowany samodzielnie, zwłaszcza gdy zaangażujemy w to dzieci. Maluchy mają nieograniczoną wyobraźnię, sami więc będziecie zaskoczeni poziomem kreatywności ich pomysłów, kiedy dacie im pole do działania.

Dobrym pomysłem byłoby także skorzystanie z usług profesjonalnego makijażysty, który przygotuje na twarzach uczestników upiorne charakteryzacje.

Dekoracje

Aranżacja wnętrza na przyjęcie halloweenowe jest równie ważna co kostiumy. Zadbajcie o to by, w pokoju panował półmrok. Niezbędne będą również różnego rodzaju halloweenowe akcenty. Te z powadzeniem można przygotować samodzielnie, angażując do tego dzieci. Przygotujcie wspólnie pająki czy nietoperze z papieru, które zawiesicie pod sufitem albo na ścianach. Warto sięgnąć również po sztuczne pajęczyny i oczywiście ozdoby w postaci dyni.

Jedzenie

Doskonałym uzupełniałem klimatu będą przekąski w kształcie pająków, mumii i innych straszydeł. Internet aż kipi od przepisów na przygotowanie tego typu smakołyków, zarówno w formie na słodko, jak i na słono. Wam pozostaje wybrać te najciekawsze propozycje.

Zabawy

Organizując jakąkolwiek imprezę dla dzieci, trzeba mieć jej konkretny plan. Inaczej szybko zapanuje chaos, a maluchy zaczną się nudzić. Dobrze jest więc mieć w zanadrzu parę gier i konkursów, które zaangażują wszystkich uczestników. Na Halloween polecamy konkursy w opowiadaniu strasznych historii, rysowania potworów na balonach lub wycinania dyni. Można zorganizować także chodzenie po domach w celu zbierania cukierków, ale musimy zdawać sobie sprawę, że u nas jeszcze niewiele osób angażuje się w ten zwyczaj. Lepiej więc pochować przysmaki w domu i kazać maluchom ich szukać. Dobra zabawa gwarantowana!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*