Ferie zimowe – jak spędzić je bezpiecznie?

Styczeń i luty to miesiące, gdy w polskich szkołach odbywają się ferie zimowe. Dzieci z utęsknieniem czekają na dwa tygodnie słodkiej laby, podczas której będą mogli oddać się zimowemu szaleństwu. Jedni wyjeżdżają na specjalnie organizowane kolonie, inni na rodzinne wycieczki, a jeszcze kolejni zostają w swoich miejscach zamieszkania i korzystają z oferty zajęć organizowanych przez placówki oświatowo – kulturalne. Jednak w każdym wypadku warto pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

zimaFerie zimowe to idealna okazja na zimowiska w górach, gdzie dzieciaki mogą nauczyć się jeździć na nartach czy snowboardzie. Jeśli taka wycieczka organizowana jest przez szkołę, warto zadbać o to, aby zamówiony środek transportowy spełniał wszystkie wymogi bezpieczeństwa i sprawności technicznej. Ostrożność należy zachować także w stosunku do opiekunów wybierających się na zimowisko. Warto upewnić się czy posiadają oni odpowiednią wiedzę aby stosownie dbać o komfort i bezpieczeństwo swoich podopiecznych.

Jeśli decydujemy się na rodzinny wyjazd za miasto, nie zapominajmy o zabraniu ze sobą niezbędnych rzeczy, które przydadzą się w czasie podróży i na miejscu docelowym. Przede wszystkim pamiętajmy o ciepłych ubraniach. Odpowiednia odzież pozwoli ochronić się przed zimnem, ale także i przed upadkiem na stoku. Nieodzownym dodatkiem będą ochraniacze, które powinny nosić przede wszystkim dzieci.

To jednak nie jedyne atrakcje, jakie mogą znaleźć maluchy podczas zimowego odpoczynku. Najmłodsi uwielbiają spędzać wolny czas na placach zabaw, jednak zimą jest to nieco utrudnione zadanie. Ze względu na niskie temperatury i warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz, trudno mówić o długiej i przyjemnej zabawie na huśtawkach czy karuzelach. Istnieje jednak możliwość skorzystania z ogrzewanych miejsc z placami zabaw, gdzie bez problemu można poddać się dziecięcej zabawie, bez obawy o przeziębienie czy odmrożenia. Takie parki rozrywki cieszą się dużym zainteresowaniem nie tylko w czasie ferii zimowych, ale także całym rokiem.
Jednak nawet na takim placu zabaw należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa, które

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*