Dzieciątko w chuście i nosidełku

Budowanie dobrych relacji z dzieckiem jest ważne w każdym wieku, jednak najistotniejsze są początki. W gruncie rzeczy proces ten rozpoczyna się już w okresie prenatalnym. Przecież ta kruszynka w brzuchu matki wszystko czuje! Od momentu urodzenia niemowlę powinno mieć jak najwięcej kontaktu z mamą i tatą, szczególnie fizycznego. W pierwszych miesiącach życiach, dziecko nie umie jeszcze mówić, w niewielkim stopniu rozumie świat, na który przyszło, a zwykłe przytulenie wyraża więcej niż milion słów.

travel-1407190_1280Niegdyś nosiło się dziecko przede wszystkim na rękach lub tzw. na barana. Dziś dużą popularnością cieszą się wszelkiej maści nosidełka lub chusty. Rodzic zakłada je niczym plecak lub przewiązuje, ale w ten sposób, żeby dziecko znajdowało się z przodu, a nie na plecach. Jest to doskonały sposób na wygodne noszenie dziecka – jednocześnie rodzic ma wolne ręce, a tym samym swobodę ruchu i tak szybko się nie zmęczy. Ponadto umożliwia to budowanie silnych więzi z maluszkiem, dzieciątko przez cały czas widzi swojego rodzica i jest przez niego mimowolnie przytulane. Dzięki temu czuje się bezpiecznie. To bardzo dobry sposób na piesze wędrówki z dzieckiem (zarówno po górach, jak i nad morzem czy też w drodze na pobliski plac zabaw), ale i niezawodne rozwiązanie, gdy musimy zająć się codziennymi obowiązkami domowymi i nie mamy komu zostawić dziecka pod opieką.

Wszystko świetnie, tylko jest jeden warunek. Nosząc swoje szczęście w nosidełku lub chuście, koniecznie powinno być ono ustawione przodem do rodzica. Choć na pierwszy rzut oka mogłoby wydawać się, że dziecko powinno poznawać otoczenie i bacznie je obserwować, noszenie dziecka tzw. przodem do świata, to definitywnie zły wybór. Powodów jest naprawdę sporo, choć niestety niewielu rodziców bierze je do siebie, a nawet nie jest ich świadoma… Niestety skutku mogą okazać się bardzo poważne i nieodwracalne. W końcu czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci. Ciąg dalszy już w kolejnym artykule – gorąco zapraszamy do odwiedzin bloga!

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*