Dzieciaki lubią bujaki

Patrząc przez okno, może trudno w to uwierzyć, ale mamy… wiosnę! Jeszcze musimy trochę poczekać na obfite promienie słońca, ale już dzisiaj warto pomyśleć o odpowiedniej aranżacji ogrodu, aby być przygotowanym na wysokie temperatury. Jeśli mamy małe dzieci, wtedy warto zainteresować się bujakami sprężynowymi czy huśtawkami, które potrafią sprawić ogromną frajdę, również… dorosłym.

DSC_684788

Ogrodowy plac zabaw – niezależnie od wieku – potrafi zająć dobrych kilka godzin. Z punktu widzenia rodzica – wygodne rozwiązanie (ale oczywiście małe dzieci powinny być pod kontrolą), a dziecka – idealne okazja, żeby się wyszaleć i w pozytywny sposób wyładować skumulowaną energię, którą trzymały przez całą zimę. Wiosną nagle odżywają na świeżym powietrzu.

A poprzez bujanie nie tylko urozmaicają sobie zabawę, ale również poprawiają koordynację i równowagę, przy okazji ćwicząc wiele partii mięśni. Łączenie przyjemnego z pożytecznym.

Szczególnie przydatne są bujaki, które mogą być wykorzystywane nawet na niewielkiej przestrzeni. Jeśli jest zła pogoda, to dziecko może bawić się nim również w domu (pod warunkiem, że podłoga jest odpowiednio zabezpieczona). Dlatego ceniona jest szczególnie ich mobilność (tj. niewielka waga i łatwość przenoszenia). Jeśli przez dłuższy czas dzieci nie chcą się bujać, można urządzenie schować do szafy i problem z głowy. A jeśli wyjeżdżamy na wakacje, można zapakować go do bagażnika.

W ofercie sklepów znajdziecie zarówno modele pojedyncze (idealne dla jedynaków) lub dwuosobowe. Mogą występować jako w formie… słoni, tygrysów, żyraf, koników, a nawet motyli. Dostępne w wielu wariantach kolorystycznych. Bujak ma przede wszystkim podobać się dzieciom, więc wybierzmy się z nimi na zakupy, aby późniejsza zabawa była czystą przyjemnością.

Jeśli wybierzemy opcję ogrodową (szczęśliwi Ci, którzy mają dużo przydomowej przestrzeni), wtedy polecamy wybrać specjalny bujak na sprężynie, którego konstrukcja pozwala na wkopanie w ziemię, dzięki czemu urządzenie jest w pełni stabilne i bezpieczne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*