Drewniany plac zabaw

Urządzenia zabawowe wykonywane są z różnych materiałów i często łączy się je ze sobą. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, dlatego przed dokonaniem ostatecznego wyboru warto się z nimi zapoznać. Podjęcie decyzji wcale nie jest takie proste, ponieważ każdy z nich musi spełniać określone kryteria, gwarantować bezpieczeństwo jego użytkownikom i jednocześnie zachęcać swoim wyglądem do zabawy.

Drewno to bardzo wdzięczny surowiec  o szerokim zastosowaniu. Z powodzeniem służy jako element konstrukcyjny placów zabaw dla dzieci. Doskonale się prezentuje i najlepiej współgra z naturalnym, pełnym zieleni otoczeniem. Warto również dodać, iż jest to rozwiązanie ekologiczne.

Place_zabaw_FreeKids_08

Jak wspomnieliśmy we wstępie, bez względu na zastosowany surowiec, place zabaw muszą spełniać pewne normy, które są bardzo restrykcyjne. Przede wszystkim drewno stosowane do ich wykonania nie może być przypadkowe. Musi charakteryzować się wysoką jakością, nie kruszyć się, a także nie rozszczepiać. Jednym z etapów produkcji drewnianych placów zabaw jest obróbka drewna. W tym procesie jego właściwości ulegają zmianom, jednak należy dokonywać ich tak, by nie dopuścić do obluzowania czy rozłączenia poszczególnych elementów. Ów materiał musi zostać zabezpieczony przed butwieniem, a także nie narażać najmłodszych na skaleczenia. Niezbędna jest również konserwacja takich konstrukcji i regularne kontrole. Niestety drewniane ogrodzenie czy urządzenia są zwykle mniej trwałe i łatwiej je uszkodzić niż np. metalowe. Mimo wszystko mają one w sobie niepowtarzalny urok i oryginalny charakter, którego nie odda żaden inny plac zabaw.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*