Domek dla dzieci – drewniany vs. plastikowy

Jak już wspominaliśmy kilka artykułów wcześniej, własny domek dla dzieci to prawdziwa frajda. Dziś mało kto ma czas, by własnoręcznie budować go od podstaw, ale na szczęście w sklepach można dostać najróżniejsze wersje tej budowli i dopasować ją do indywidualnych możliwości oraz potrzeb naszego dziecka. Dokonanie trafnego wyboru może sprawiać trudność, dlatego też dziś postaramy się Wam to zadanie ułatwić.

domek 2

Na początek należy zastanowić się, z jakiego materiału domek ma być wykonany. Zwykle jest to plastik lub drewno. Te pierwsze są tańsze (300 – 1000 zł) i lepiej amortyzują uderzenia, natomiast gorzej komponują się z ogrodowym krajobrazem. Zakup domku drewnianego wiąże się z wyższą ceną (600 – 2000 zł), jednak bardziej przypomina on prawdziwy dom i gwarantuje większą frajdę – zwłaszcza nieco starszym dzieciom. W tym przypadku istnieje pewne ryzyko skaleczenia się i wbicia drzazgi, ale przy (niezbędnej!) regularnej konserwacji i malowaniu, nie powinno być takiego problemu. Konstrukcje plastikowe są lekkie, łatwo je przemieścić, ale są mniej trwałe od drewnianych i nie da się ich rozbudować. Co więcej dość szybko się nagrzewają, nie przewiduje się ich naprawy, a znacząca ich większość przeznaczona jest dla dzieci w wieku do około 12 miesięcy. Charakteryzują się natomiast bogatszą gamą kolorystyczną, dzięki czemu są bardziej atrakcyjne dla najmłodszych. Znacznie częściej można spotkać plastikowe modele w oryginalnych, bajkowych kształtach jak choćby zamki i pałace dla małych księżniczek. Domki z drewna zazwyczaj nie mają górnej granicy wieku, ale dedykowane są raczej dla dzieci powyżej trzeciego roku życia.

W każdym przypadku podjęta decyzja może być inna, lecz równie dobra, ponieważ oczekiwania oraz fundusze, jakimi dysponujemy bywają bardzo zróżnicowane. Niebawem zaprezentujemy najczęściej spotykane modele domków dla dzieci.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*