Dobre przyzwyczajenia

Współczesny świat oferuje dzieciom masę interaktywnych atrakcji, jednocześnie odciągając od aktywności fizycznej. Rodzice, dla swojej wygody, wolą posadzić malucha przed telewizorem niż zająć go prawdziwą zabawą. Od dzieci wychowanych przed komputerem trudno wymagać zaangażowania na innych płaszczyznach. Należy to zrozumieć, ale jednocześnie spróbować wygospodarować czas, który spędzimy razem z dzieckiem. Aktywność sportowa jest podstawą rozwoju dziecka, nie powinniśmy z niej rezygnować.

16814058002_0447626efc_zWakacje, a dzieci nadal mogą się nimi cieszyć, są świetnym pretekstem do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Wyjazd nad jezioro nie jest przecież wielkim, logistycznym przedsięwzięciem. Rodzice w dużych miastach mogą również korzystać z placów zabaw, które dostępne są praktycznie na każdym osiedlu. Wyjście na plac ma również inne plusy – dziecko nabywa społecznych kompetencji, ponieważ kontaktuje się z rówieśnikami.

Pomysłów na sportowe wakacje jest wiele, w dużych miastach pomocne są wszelkie instytucje kulturalne, które oferują ciekawe zajęcia aktywizujące podopiecznych. Pracujący rodzić może z powodzeniem zorganizować w ten sposób czas swojemu dziecku, który wypełniony będzie twórczą i inspirującą zabawą w dużym gronie.

Sprawdzonym sposobem jest także wysłanie pociechy na zorganizowane kolonie. Podczas takich wyjazdów dzieci aktywnie spędzają czas i zawsze są pod opieką wykfalifikowanego personelu.

Sportowe przyzwyczajenia powinniśmy wpajać od najmłodszych lat. Najlepszym sposobem jest oczywiście własny przykład. Aktywny rodzic, który zabiera dzieci na przejażdżkę rowerową czy spacer pokazuje, że wysiłek fizyczny jest czymś zupełnie naturalnym. Rodzice powinni pamiętać, że edukacja sportowa jest równie ważna, jak ta intelektualna. Równowaga w procesie wychowawczym to klucz do sukcesu i sposób na udane dzieciństwo!

Pozdrawiamy, Freekids.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*