Dlaczego warto spędzać aktywnie czas na świeżym powietrzu?

Nie od dziś wiemy, że bez względu na to, ile mamy lat, spędzanie czasu na świeżym powietrzu jest jak najbardziej wskazane. Jeszcze więcej korzyści wynika z podejmowania aktywności poza domem, salą fitness czy siłownią.

squats-685414_1280Każda okazja jest dobra, by trochę się poruszać i choć 15-30 minut dziennie poświęcić na sport. Dni znów stają się coraz dłuższe, więc po powrocie z pracy warto wybrać się z dzieckiem na plac zabaw. Często w ich pobliżu znajdują się tzw. siłownie pod chmurką. Twoje dziecko może spędzić trochę czasu z rówieśnikami, a Ty nie tracąc, go z oczu – poćwiczyć swoje mięśnie. Jeśli nie przepadasz za ćwiczeniami siłowymi, wybierzcie się na wspólną przejażdżkę rowerową lub rolki. Ruch na świeżym powietrzu pozwala zredukować stres, ułatwia zasypianie, a dzieciom poprawia apetyt. Ponadto jest to doskonała forma spędzania czasu z najbliższymi, która poprawia samopoczucie i zdrowie psychiczne. W dodatku dostępna dla każdego i zupełnie za darmo. Kilka lat temu naukowcy odkryli, że promienie słoneczne pozytywnie wpływają na zmniejszanie się wad wzroku. Również dzięki nim w naszym organizmie wytwarzana jest witamina D. Już 20 minut spędzone na słońcu wystarcza, by zapewnić dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę. Ważne jednak, by odsłonić trochę skóry – np. twarz i ramiona. Dzięki temu promienie będą mogły przenikać i przyczyniać się do wytwarzania tej witaminy w organizmie. Uprawianie sportu na świeżym powietrzu wiąże się także z lepszym spalaniem tkanki tłuszczowej.

Niestety żyjąc w mieście powietrze nie jest tak samo czyste, jak na wsi czy obrzeżach miasta. Na czynnik ten nie mamy zbyt wielkiego wpływu, ale w miarę możliwości sugerujemy wybierać bardziej ustronne tereny zielone. Mimo wszystko nie można przesadzać, a korzyści wynikające z przebywania na dworze zdecydowanie przeważają nad wadami. Ruch na świeżym powietrzu to na pewno jeden z najlepszych sposobów na poprawienie nastroju, zdrowia, kondycji i relacji z rodziną lub przyjaciółmi.

Pozdrawiamy, Freekids.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*