Dlaczego warto chodzić z dzieckiem na plac zabaw?

Dzieci uwielbiają wizyty na placu zabaw. Tam mogą dać upust swojej energii, pobawić się z rówieśnikami i spędzić miło czas. Ale zabawa na drabinkach, karuzeli czy huśtawce to także szereg zalet dla rozwoju naszej pociechy. Poznajcie 6 korzyści z zabierania dziecka na plac zabaw.

HK_Shatin_史諾比開心世界_Snoopy's_World_children's_playground_May_2016_DSC_(4)

Sposób na poprawę humoru

Plac zabaw daje możliwość do różnorodnej aktywności fizycznej, a ta, jak wiadomo, wpływa na podwyższenie poziomu endorfin w organizmie,  co za tym idzie, poprawę humoru. Jeśli więc wasze dziecko jest smutne lub marudne warto zaproponować mu wyjście na plac zabaw. Maluch z pewnością się ucieszy i już po kilku minutach zabawy zapomni o swoich zmartwieniach.

Uspokojenie

Huśtanie na huśtawce ma właściwości uspokajające, poprawia także koncentrację i skupienie. Jeśli więc maluch jest niespokojny, marudny lub płaczliwy, zaoferuj mu bujanie. Po kilku chwilach pociecha z pewnością poczuje się lepiej.

Lepsza kondycja

Ruch na placu zabaw jest na tyle różnorodny, że pozwala kształtować wszystkie mięśnie, wzmacnia też kości i stawy, a do tego poprawia koordynację i poczucie pewności dziecka, co do własnego ciała. Zabawa na drabinkach i innych atrakcjach wymaga od malucha użycia odpowiedniej siły, określonych ruchów, to wszystko intensywnie stymuluje rozwój fizyczny pociechy.

Kontakty z rówieśnikami

Plac zabaw to świetne miejsce na nawiązanie kontaktów z rówieśnikami i zdobywanie nowych umiejętności komunikacyjnych. Tutaj dzieci uczą się zarówno współpracy, jak i współzawodnictwa. Przyswaja także reguły rządzące większą grupą.

Dotlenienie organizmu

Ruch na świeżym powietrzu, jaki zapewnia plac zabaw wpływa korzystnie na dotlenie organizmu. Spora dawka tlenu z kolei poprawia samopoczucie, dostarcza energii i podnosi odporność organizmu. Nie bez kozery, małe dzieci powinny przebywać jak najczęściej na zewnątrz. Plac zabaw jest do tego świetnym pretekstem.

Wirowanie

Kręcenie się na karuzeli ma zbawienny wpływ na układ nerwowy dziecka. W wyniku tej niewinnej czynności w mózgu powstają nowe połączenia nerwowe, dzięki którym dziecko łatwiej przyswoi nową wiedzę i umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*