Dekoracje świąteczne dla najmłodszych

Pogoda za oknem nie zachęca do spacerów ani wspólnych wyjść na plac zabaw. Istnieje jednak idealne przedświąteczne zajęcie niewymagające wyjścia z domu, a które dzieci pokochają. To oczywiście robienie świątecznych dekoracji. Znakomity pomysł na wspólne spędzenie czasu.

171202-F-YX485-029

Nic tak nie cieszy w święta, jak samodzielne przygotowanie ozdób. Mimo, że w sklepach znajdziemy całe mnóstwo dekoracji, to te zrobione samemu dają najwięcej frajdy, zwłaszcza gdy ich tworzenie jest również okazją do spędzenia czasu z naszą pociechą. Nie musimy ograniczać się tylko do ozdób choinkowych. Możemy razem zrobić świąteczny stroik, ozdobić stół czy pokój malucha. Ogranicza nas tylko wyobraźnia. A więc do dzieła!

Dekoracje z papieru

Dekoracje z papieru to chyba najbardziej popularna forma ozdób. Każdy choć raz w życiu robił przecież kolorowy łańcuch na choinkę. Z papieru możemy przygotować także bombki, a dla bardziej zaawansowanych polecamy świąteczne origami do dekoracji stołu (w Internecie znajdziecie inspiracje). Zaletą ozdób papierowych jest prostota ich wykonania i trwałość. Dzieciaki będą zachwycone!

Dekoracje z jedzenia

Ciekawą alternatywą dla papieru jest to, co znajdziemy w kuchni. To znakomity pomysł, jeśli chcemy pobudzić kreatywność naszych dzieci. Doskonale sprawdzą się tutaj goździki, suszone owoce, wydrążone mandarynki i pomarańcze. Z takiego asortymentu możemy stworzyć świąteczny stroik lub aromatyczne lampiony. Wystarczy ostrożnie wydrążyć pomarańczę i włożyć do środka świeczkę. Nastrojowy efekt murowany.

Wspólne dekorowanie

Pamiętaj, aby zadania podczas robienia ozdób przydzielać dziecku odpowiednio do wieku. Maluchy powinny zająć się najprostszymi fragmentami dekoracji. Tym nieco starszym możesz spokojnie zlecić wycinanie i przyklejanie. Chodzi o to, by każdy się dobrze bawił i robił to, co mu najlepiej wychodzi. W tworzeniu ozdób chodzi przecież o to, by poczuć klimat świąt i spędzić czas razem, a nie urządzać konkurs na najlepszą dekorację. Pamiętaj też, że obojętnie co zrobi Twoje dziecko, efekt końcowy powinien zawisnąć na choince, bez względu na finałowy wygląd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie będzie publikowany. Zaznaczone pola są obowiązkowe *

*